Ikonka
5 sposobów na zdrowie po świętach

5 sposobów na zdrowie po świętach

Święta, święta i po świętach! Jeśli martwisz się dodatkowymi kilogramami lub dziwnym uczuciem ciężkości nie przejmuj się! Nic dziwnego, ponieważ jeszcze kilka dni temu niemal wszystkie stoły uginały się od nadmiaru niekoniecznie zdrowych i lekkich potraw. Mimo świątecznego nadmiaru kalorii i wielu przypadkach braku ruchu, nie ma czym się przejmować, dręczyć wyrzutami sumienia. To czas, aby zadbać o siebie i swoje ciało, nie zapominając przy tym o jego fundamencie, którym są nasze stopy.

Idź na spacer

Mamy nadzieję, że niektórym z Was przypadły do gustu trasy z naszego ostatniego artykułu, w którym znalazły się wybrane przez nas miejsca doskonale sprawdzające się na świąteczny spacer. Zupełnie rozumiemy jednak tych z Was, którzy świąteczne dni woleli spędzić odpoczywając w domu lub przy cieple kominka. Święta to także czas odpoczynku. Teraz zachęcamy jednak wszystkich do odrobiny ruchu, która doskonale wpłynie na przeciążony w ostatnich dniach układ trawienny i pomoże poprawić samopoczucie.

Nie głódź się

Najgorsze, co możesz w tej chwili zrobić dla swojego organizmu to poświąteczny czas rozpocząć od głodówki, modnego detoksu czy diety sokowej. Jeśli Twoje ostatnie dni, a właściwie Twój żołądek przepełnione były po brzegi ciężkimi potrawami, bardzo niekorzystne dla organizmu będzie w tej chwili drastyczne ograniczenie ilości spożywanych posiłków i kalorii. W zamian za to lepiej po prostu zrezygnować z nadmiernej podaży węglowodanów i zwiększenia ilości spożywanych warzyw i owoców. Uwierz, to naprawdę pomoże pobudzić Twój układ trawienny i cały organizm do działania!

Pobiegaj

Oczywiście nic na siłę i ta porada doskonale sprawdzi się raczej w przypadku osób, które regularnie wybierają tę aktywność fizyczną. Najprawdopodobniej nie będzie ona zbyt przyjemnym doświadczeniem dla tych, którzy na co dzień raczej nie biegają. To jednak doskonały sposób, aby pobudzić układ trawienny i rozruszać całe ciało. Tym, którzy podczas biegania odczuwają jakikolwiek dyskomfort lub ból, polecamy wizytę w jednym z naszych laboratoriów, w którym pomożemy zdiagnozować przyczynę problemu i pomóc w wyeliminowaniu jej. Z kolei wszystkich biegaczy, którzy chcą poprawić swoją technikę, zapraszamy na blog Villa Medica, gdzie trener terapeutyczny, Grzegorz Kozłowski, opowiada o tym, jak trenować w zgodzie z anatomią i potrzebami naszego ciała.

Zwiększ ilość spożywanej wody

Wydaje się, że każdy z nas wie jak ważna dla naszego organizmu jest woda, jednak w momentach takich jak święta, kiedy na stołach obecnych jest mnóstwo słodkich i wytrawnych, najczęściej ciężkostrawnych przysmaków najzwyczajniej zapominamy o spożywaniu wody, pijąc najczęściej herbatę lub kawę. Nie ma w tym nic złego, jednak pamiętajmy o tym, że woda jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego po świętach i okresie noworocznym pamiętaj, aby rozpoczynać każdy dzień od szklanki wody lub wody z cytryną, nie zapominając przy tym o spożywaniu około 1,5 litra wody każdego dnia.

Zadbaj o swoje stopy

Wielokrotnie wspominaliśmy, że stopy stanowią fundament naszego ciała. Dlatego po dłuższym spacerze czy lekkim joggingu dobrze jest o nie zadbać. Weź ciepłą kąpiel, zrób masaż i pozwól im odpocząć. Z kolei, jeśli zastanawiasz się co dokładnie możesz zrobić dla swoich stóp lub jak odpowiednio o nie zadbać, skontaktuj się z nami lub zajrzyj na naszą stronę. Na blogu Footlabu znajdziesz mnóstwo wskazówek, które pozwolą Ci odpowiednio zadbać o swoje stopy.

Mamy nadzieję, że teraz widzisz, iż nie ma sensu zamartwiać się tym, co złego w trakcie świąt zrobiliśmy naszemu organizmowi. Trzeba zacząć działać, wprowadzić odrobinę ruchu i nieco lżejsze posiłki do swojej diety. W ciągu kilku dni wrócisz do formy i dobrego samopoczucia sprzed świąt.