Ikonka
Zadbaj o swoje stopy w upale

Zadbaj o swoje stopy w upale

Od kilku tygodni w całej Polsce niezmiennie panuje wyjątkowo upalna pogoda, która wielu z nas niezwykle doskwiera. W dni takie jak te obecne istotne jest odpowiednie zaopiekowanie się całym ciałem, uzupełnianie płynów i ochrona przed słońcem.

W trakcie upału, słuchaj swojego organizmu

Kiedy na zewnątrz panuje wyjątkowo, rzec można, tropikalna aura warto zadbać o siebie bardziej niż zwykle i świadomie podejmować wybory, a dodatkowo bacznie obserwować i reagować a sygnały, które wysyła do nas nasz organizm. Sygnałami, które powinny zaniepokoić jest nadmierne pocenie się, przyspieszony puls, skurcze mięśni, a także dokuczliwe bóle głowy. Upały są ponadto niezwykle niebezpieczne dla osób z wadami serca, a osoby starsze powinny zachować wyjątkową ostrożność i w upalne dni nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne.

Aktywność fizyczna a upał

Kwestia związana z aktywnością fizyczną w trakcie upałów to oczywiście niezwykle indywidualna kwestia i zależy także od naszej aktywności fizycznej na co dzień i przyzwyczajeń organizmu. Osoby, które regularnie trenują bieganie, grę w tenisa, czy jakikolwiek inny sport, nie muszę zaburzać swojej rutyny treningowej nawet w przypadku 40-stopniowych upałów. Wszystko zależy od odpowiedniego przystosowania i słuchania swojego organizmu.

Ochrona ciała latem

Niebezpieczeństwa spowodowane wysoką temperaturą

Niezwykle niebezpieczną dolegliwością, która często występuje wśród naszych rodaków, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury, jest udar cieplny. Co go powoduje? Udary często przydarzają się ludziom, którzy przebywają w nieklimatyzowanych pomieszczeniach, w których brak niezbędnej w upale cyrkulacji powietrza. To niezwykle niebezpieczna przypadłość, dlatego też wielu urzędników zdrowia publicznego przekonuje przedsiębiorców, aby zakładali urządzenia chłodzące pomieszczenia, w których przebywają ich pracownicy bądź oni sami.

Ochrona ciała

Istotne jest także, aby zadbać o prawidłową ochronę swojego ciała i odpowiadać na potrzeby, które nam sygnalizuje. Niezwykle ważne jest, aby w miarę możliwości chronić się przed słońcem, a także wybierać wygodne, zwiewne i komfortowe ubrania. Nie inaczej sprawa ma się, jeśli chodzi o obuwie. Zapewne większość z nas zna uczucie, kiedy w trakcie upału nieodpowiednio dobrane buty powodują, że nasze stopy puchną a upał staje się jeszcze bardziej uciążliwy. Odpowiednią ochronę i komfort naszych stóp zapewniają obuwie z wysokiej jakości surowców, takie jak klapki ortopedyczne Valinos.

Spersonalizowane klapki ortopedyczne Valinos

Klapki ortopedyczne wytwarzane przez firmę Pedcad są niezwykle wygodne, a mimo, że nazywane są obuwiem ortopedycznym, charakteryzują się wyjątkowo modnym i stylowym wyglądem. Dostępne w wielu wariantach, pełnią funkcję indywidualnych, spersonalizowanych wkładek ortopedycznych, dzięki czemu podczas wysokich temperatur nie będziemy narażać naszych stóp na dyskomfort i potrzebę dopasowania się do zupełnie nieprzystosowanej dla nich wkładki.

Każda z par klapek jest modelowana i projektowana zgodnie z Twoimi indywidualnymi danymi pomiarowymi, dlatego też jest idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Klapki Valinos przynoszą naszym stopom niezwykłą ulgę w trakcie upałów.

 

Nie wygląda na to, aby upały w naszym kraju miały zelżeć, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa przewodnik, który pomoże w bezpieczny sposób przetrwać w te gorące dni:

 

1. Pamiętaj o odpowiednim nawadnianiu organizmu – pij więcej niż masz ochotę. Lekarze alarmują, że podczas panujących upałów z naszego organizmu wraz z potem wydalana jest nie tylko woda, ale także niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sole mineralne. Dlatego też podczas upałów, niezależnie czy odczuwasz duże pragnienie, czy nie, pij co najmniej 2 litry płynów dziennie.

 

2. Chroń skórę przed oparzeniami – między godziną 10 a 16 lepiej nie planuj wytężonego wysiłku fizycznego i unikaj dłuższego przebywania na słońcu. W przypadku, w którym musisz wyjść z pomieszczenia, szukaj cienia, pamiętaj o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych, wyposażonych w filtr pochłaniający promieniowanie UV i UVB.

 

3. Pamiętaj o odpowiednim ubraniu i obuwiu – nie zapominaj, aby w upalny dzień wybrać komfortowe ubrania, które nie będą uwierać i dodatkowo prowadzić do zmęczenia Twojego ciała. Wybieraj spersonalizowane obuwie, które nie będą powodować niebezpiecznych w upale otarć naskórka.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak dbać o stopy w wyjątkowo upalne dni, skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszelkie wątpliwości i pytania.