Ikonka
Spersonalizowane wkładki FOOTLAB – w walce z bólem, wadami postawy i podczas treningu

Spersonalizowane wkładki FOOTLAB – w walce z bólem, wadami postawy i podczas treningu

FOOTLAB to laboratorium diagnostyki stóp, a naszym celem jest dostarczenie pacjentom indywidualnych wkładek i klapek ortopedycznych, tak aby najlepiej odpowiadały ich potrzebom. Naszym zadaniem jest pomoc w walce z bólem, korekta wad postawy osiąganie lepszych wyników podczas treningów oraz poprawa komfortu w codziennym funkcjonowaniu.

 

Korekta wad postawy i pomoc w walce z bólem

 

Spora część naszych pacjentów nie jest świadoma tego, że całe życie boryka się z wadami postawy, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie i powodują przewlekły ból. Obuwie i wkładki znajdujące się w naszej ofercie w każdym przypadku wytwarzane są na indywidualne zamówienie tak, aby były odpowiednie dla zamawiającego. Często zdarza się, że osoby zgłaszające się do nas z dolegliwościami bólowymi w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego dowiadują się, że są one spowodowane nieprawidłowościami w obrębie stóp. Osobom, które cierpią na takie dolegliwości jak między innymi ostroga piętowa, haluksy czy bolesność śródstopia oferujemy stworzenie spersonalizowanych wkładek leczniczych, których zadaniem jest odciążenie obszaru bólu i podwyższenie komfortu funkcjonowania w domu lub w pracy.

Z myślą o wszystkich tych, którzy na co dzień noszą wizytowe, eleganckie obuwie powstały ultracienkie wkładki, których nie tylko nie widać, ale także noszący zapomina o ich istnieniu. Jak to możliwe? Wkładki, które wytwarzamy z myślą o obuwiu wizytowym są niezwykle cienkie, mają zaledwie 1,5 mm grubości, a w przeciwieństwie do pozostałych modeli, nie posiadają zapiętka i są zupełnie niezauważalne. W jaki sposób pełnią zatem funkcję korekcyjną? Jest ona w całości skupiona na środkowej części wkładki.

 

Poprawa komfortu funkcjonowania

 

Wkładki wytwarzana w naszym laboratorium przeznaczone są nie tylko dla osób skarżących się na ból w obrębie układu mięśniowo-kostnego. Projektowane i wytwarzane przez nas wkładki są niezmiernie często wybierane przez osoby dbające o swoje zdrowie i komfort codziennego funkcjonowania. To właśnie z myślą o nich powstały wkładki komfortowe, wykonane z antybakteryjnej wyściółki. Za sprawą spersonalizowanego dopasowania powodują, że osoby, które ich używają nie spotykają się z problemem nieprawidłowego anatomicznego ustawienia stóp i całej sylwetki.

 

Wkładki dla dzieci

 

Obuwie i wkładki ortopedyczne dla dzieci wytwarzane w naszym laboratorium Footlab we Wrocławiu i Lubinie, znakomicie odpowiadają na potrzeby i problemy z jakimi borykają się nasi najmłodsi pacjenci. Projekt wkładek stworzonych z myślą o dzieciaci uwzględnia anatomię, potrzeby i problemy w obrębie stóp i całej postawy, pojawiające się w wieku dziecięcym. Dziecięce wkładki FOOTLABu liczą zaledwie 1,5 mm grubości w przedniej części wkładki, a brak zapiętka powoduje, że z łatwością mieszczą się w butach najmłodszych.

Spersonalizowane wkładki dziecięce wspomagają kształtowanie się długich i krótkich mięśni stóp, tak aby rozwijające się stopy, bez nadmiernej ingerencji z zewnątrz rozwijały się prawidłowo, korygowały występujące nieprawidłowości.

 

Poprawa wyników podczas treningów

 

Spersonalizowane wkładki obuwnicze dla wielu z naszych pacjentów okazały się niezwykle pomocne w kontekście zwiększenia komfortu treningów biegowych, a tym, którzy wcześniej odczuwali wysoki dyskomfort uniemożliwiający treningi, zwróciły szanse na powrót do aktywności.

Wkładki dla biegaczy zapewniają właściwe prowadzenie i stabilizację przedniej części stopy, a także optymalną kontrolę dużego palca na podłoże. Materiały, z których wykonana są tego typu wkładki, a szczególnie wstawka z materiału o wysokich właściwościach tłumiących zapewnia odciążenie kolan. Z kolei materiał, z którego wykonana jest wyściółka wkładek sportowych zapobiega przemieszczaniu się stopy w bucie.

Osoby, którym bliższe jest nordic walking również mogą liczyć na wsparcie i pomoc w podwyższeniu komfortu. W FOOTLABie istnieje możliwość wykonania spersonalizowanych wkładek dla osób uprawiających nordic walking. Jak pomagają na treningach? Odpowiednio zaprojektowany kształt i stopień tłumienia wstawek, wykonanych z bardziej miękkiego materiału, zapewnia odciążenie kości śródstopia podczas marszu. Nasze wkładki do nordic walkingu są zaprojektowane tak, aby zwiększyć także tłumienie w części piętowej. Podobnie, jak w przypadku wkładek dla biegaczy, wyściółka tych do nordic walkingu podobnie zapobiega przemieszczaniu się stopy w bucie.

W naszej ofercie znajdują się także wkładki przeznaczone dla osób uprawiających tenisa czy sporty halowe.

Spersonalizowane wkładki FOOTLAB są przeznaczone nie tylko dla osób skarżących się a dolegliwości w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego, ale także dla tych, którzy chcą zwiększyć komfort swojego funkcjonowanie bądź zadbać o zdrowie najmłodszych.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.