Ikonka

Krok 1:
PACJENT

Poświęcamy czas Państwa stopom, arcydziełu kości, wiązadeł i ścięgien.

Czytaj więcej ...

 

Naszym celem jest dostarczanie pacjentom indywidualnych wkładek i klapek ortopedycznych najlepiej odpowiadających ich potrzebom, niezależnie od tego, czy oczekują ulgi w bólu, korekty wad postawy, poprawy wyników w sportowej rywalizacji, czy po prostu poprawy komfortu w codziennej aktywności.

 

 

 

 

 

Dlatego współpracujemy z firmą Pedcad Foot Technology GmbH, wiodącym niemieckim dostawcą urządzeń, oprogramowania i materiałów do badania stóp i produkcji indywidualnych wkładek oraz klapek w technologii komputerowo sterowanego frezowania 3D.

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego technologia frezowania 3D? Na rynku istnieje wiele rodzajów wkładek ortopedycznych oraz różne metody ich wytwarzania i dopasowania do potrzeb pacjentów. Spośród nich, metoda bazująca na komputerowych pomiarach stóp pozwala w sposób najdokładniejszy odwzorować kształt stopy i nacisk poszczególnych części stopy na podłoże. Pozwala to precyzyjnie określić obszary wymaganej korekcji lub pożądanego zróżnicowania nacisku na podłoże i zaprojektować wkładki o odpowiedniej grubości, twardości i sprężystości materiału zależnie od zakładanych obciążeń dla poszczególnych części stopy. Państwa stopy bardzo rzadko są identyczne. W technologii frezowania 3D wkładkę lub klapek dla każdej stopy mierzy się, projektuje i wykonuje oddzielnie!

 

 

Mniej...

Krok 2:
BADANIA I POMIARY

Każda stopa i każda sytuacja jest wyjątkowa. Dlatego podczas indywidualnej konsultacji lekarskiej przeprowadzamy szczegółowe pomiary i dobieramy odpowiedni dla Państwa model wkładek lub klapek.

Czytaj więcej ...

Skaner 2D.

 

Skaner 2D jest precyzyjnym urządzeniem służącym do wykonywania zapisywanych cyfrowo 2-wymiarowych, statycznych pomiarów stóp. Dzięki współpracy z dedykowanym oprogramowaniem scanped® ułatwia postawienie diagnozy, dobór odpowiedniego materiału i typu wkładki.

 

 

 

 

 

    Graficzny obraz statycznego pomiaru stóp.

 

Platforma pomiarowa Currex

 

Przy pomocy platformy pomiarowej wykonywane jest dynamiczne badanie stóp podczas chodzenia. Pozwala to uzyskać szerszy zakres informacji w porównaniu z badaniem statycznym, ponieważ pomiar odbywa się w ruchu, a więc naturalnym stanie dla Państwa stóp. Aktywna część ścieżki pomiarowej wyposażona jest w sensory pojemnościowe o bardzo wysokiej czułości, co zapewnia kompletny zestaw informacji z zakresu dynamiki chodu, ułożenia stopy od momentu dotknięcia aż do jej oderwania od podłoża, rozkładu wagi i nacisku na podłoże. Dedykowane oprogramowanie Pressureped® pozwala na przesłanie wszystkich niezbędnych danych pomiarowych do modułu projektowania.

 

 

 

Graficzny obraz dynamicznego pomiaru stóp.

 

Mniej...

Krok 3:
Projektowanie

Państwa dane są w najlepszych rękach.
Tworząc narzędzia do projektowania, łączymy kunszt z najnowszymi technologiami.

Czytaj więcej ...

 

Wyniki pomiarów przesyłane są do programu Pedcad Insole Designer®, przy pomocy którego doświadczeni specjaliści w centrali firmy Pedcad wykonują projekt wkładek lub klapek, a następnie kodują projekt w formacie odpowiednim dla sterowanej komputerowo frezarki 3D.

 

 

 

 

 

Projektant dobiera typ wkładki odpowiedni dla danego schorzenia lub przewidywanej funkcji dla wkładek komfortowych i sportowych, rodzaj butów, w jakich wkładki będą noszone, materiał z którego będzie wykonana, rodzaj wyściółki i wiele innych parametrów.

 

 

 

W podobny sposób projektowane są klapki Valinos®.

 

Mniej...

Krok 4:
Produkcja

Produkcja odbywa się z wykorzystaniem certyfikowanych materiałów na komputerowo sterowanych frezarkach CNC.

Czytaj więcej ...

Technologia frezowania 3D jest jedyną metodą wytwarzania indywidualnych wkładek dostępną na rynku, która w sposób całkowicie dokładny potrafi odwzorować projekt wkładki wykonany na podstawie komputerowych pomiarów stóp. Komputerowo sterowana frezarka 3D z najdrobniejszymi szczegółami „rzeźbi” pożądany kształt wkładek lub klapek. Bardzo dużą dokładność uzyskuje się dzięki temu, że proces frezowania odbywa się automatycznie, bez udziału człowieka.

 

Stosowane materiały.

Do produkcji wkładek stosujemy materiały zamawiane u naszego partnera – firmy Pedcad Foot Technology GmbH, ponieważ zależy nam na tym, aby wszystkie materiały, z których produkujemy wkładki i klapki były jakościowo sprawdzone i certyfikowane. Stosowane materiały zostały przetestowane pod względem występowania ewentualnych zanieczyszczeń, kompatybilności ze skórą i bezpieczeństwa. Dzięki temu można ich używać bez problemów w klinikach, gabinetach lekarskich i podologicznych. Pedcad gwarantuje ich jakość.

Dzięki ścisłej współpracy z klinikami uniwersyteckimi i codziennemu doświadczeniu wynikającemu ze spełniania wymagań w leczeniu pacjentów przy pomocy specjalnie dopasowanych wkładek do stóp, Pedcad dokładnie zna wszystkie typy opieki i sposoby wdrożenia ich w praktyce.

 

 

W zależności od wskazań medycznych i przeznaczenia wkładek wybieramy odpowiedni materiał do produkcji spośród kilkudziesięciu materiałów dostępnych w ofercie firmy Pedcad.

 

 

 

 

Wszystkie wkładki posiadają wchłaniającą pot, antybakteryjną wyściółkę Pedup, którą można czyścić wilgotną gąbką lub szmatką. Na Państwa życzenie możemy zastosować wyściółkę Pedtex o właściwościach alcantary, wyjątkowo wytrzymałą wyściółkę Peddur  lub wyściółkę Cambrell, polecaną szczególnie do wkładek sportowych. W naszej ofercie posiadamy również wyściółkę z naturalnej skóry cielęcej.

Mniej...

Krok 5:
Wydanie

Wyprodukowane dla Ciebie indywidualne wkładki lub klapki odbierzesz w naszym gabinecie.

Czytaj więcej ...

 

Wydanie jest integralną częścią procesu technologicznego. Wkładki zostaną dopasowane do butów, które wskazaliście Państwo podczas pomiarów, aby osiągnąć jak największy komfort i skuteczność ich działania. Klapki i sandały wykonywane są ściśle według pomiarów, ale w razie potrzeby możemy jeszcze dokładniej dopasować je do Państwa stóp, aby zapewnić maksymalny komfort chodzenia i jak najlepsze wrażenia estetyczne.

Mniej...