Wkładki do biegania

Dzięki specjalnie zaprojektowanym strefom amortyzacji o odpowiednio dobranych kształtach, wkładki dla biegaczy mają za zadanie zapobiegać urazom spowodowanym zwiększonymi obciążeniami stóp związanymi z uprawianiem sportu. Wkładki biegowe są nieco cieńsze od klasycznych wkładek stabilizujących, aby zapewnić komfort użytkowania. Wyściółka Cambrell, rekomendowana do wkładek sportowych, posiada znakomite właściwości oddychające.

Wkładka dla biegaczy zapewnia właściwe prowadzenie i stabilizację przedniej części stopy oraz optymalną kontrolę nacisku palucha na podłoże. Wstawka z materiału o wysokich właściwościach tłumiących zapewnia odciążenie kości sezamoidalnej. Posiadamy również wersję wkładki do uprawiania joggingu o kształcie wstawki dostosowanej do spokojniejszego tempa biegu.

Niezależnie od tego, czy biegasz w terenie, po asfalcie czy szutrowej bieżni, traktuj swoje stopy z należytą uwagą. Kiedy potrzebujesz bardzo dobrze amortyzowanego obuwia do biegania, zamów wkładki, które zapewniają większą wygodę. Dzięki nim obuwie biegowe stanie się stabilniejsze i lepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojej stopy, a Ty poczujesz różnicę od pierwszego treningu.

Wkładki biegowe

pedmedium+intarsje/dla biegaczy

Jak dobrać wkładki do butów biegowych?

Chcąc zadbać o wygodę biegaczy, coraz bardziej aktywnej i wymagającej specjalnego obuwia grupy sportowców, wprowadziliśmy do oferty wkładki do butów biegowych. Jednak nie są to wkładki produkowane na masową skalę, ale modele perfekcyjnie dopasowane do stopy każdego ze zgłaszających się do nas biegaczy.

Nasze wkładki zapewniają odpowiednią amortyzację i zapobiegają wielu dolegliwościom związanym z uprawianiem biegów amatorskich i profesjonalnych. Podczas składania zamówienia na wkładki do obuwia biegowego, naszym klientom na każdym etapie towarzyszy specjalista, który dobiera właściwy kształt i długość wkładek.

Ponieważ każda stopa jest wyjątkowa, proces zaczyna się od indywidualnej konsultacji i wykonania szczegółowych pomiarów. Przy projektowaniu wkładek do biegania pomaga najnowsza technologia: program komputerowy, który wynik badań przekłada na rysunek wkładki.

Produkcja także opiera się na technologii komputerowej, która wprowadza w ruch frezarki CNC wycinające materiały używane do produkcji wkładek. Proces ten kończy się w chwili odbioru gotowego produktu. Wystarczy przymierzyć wkładki i sprawdzić, czy spełniają Twoje oczekiwania. Od tej chwili można używać ich w każdym obuwiu do treningów i startowania w zawodach. Wkładki wystarczy przekładać do odpowiednich butów.

Zalety wkładek do butów do biegania

Wkładki w obuwiu biegowym nie tylko zwiększają wygodę, ale także zmniejszają ryzyko kontuzji, odciążając między innymi ścięgno Achillesa. Stopy po biegu w butach z wkładką są mniej zmęczone, wilgoć nie utrzymuje się na skórze, a przez to też rzadziej pojawiają się otarcia naskórka czy odparzenia. Prawidłowe dopasowanie wkładek biegowych do kształtu Twoich stóp może przełożyć się bezpośrednio na poprawienie wyników i zwiększyć przyjemności z treningu.