Wkładki supinujące

Od ponad dekady, jako Laboratorium Diagnostyki Stóp FOOTLAB, codziennie zajmujemy się tworzeniem spersonalizowanych wkładek ortopedycznych do butów każdego typu.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem komputerowym, który pozwala na przygotowanie produktów korygujących różne wady postawy. Wkładki supinujące możesz zamówić u nas zarówno dla siebie, jak i dla dziecka.

Wkładki ortopedyczne zapewniają prawidłowe ułożenie stóp, tym samym przeciwdziałają bólom nóg, bioder i kręgosłupa. Zapobiegają rozwojowi wad postawy oraz zmniejszają te już występujące.

Sprawdź, czy i Ty nie potrzebujesz wkładek supinujących oraz w jaki sposób możesz zamówić wkładki do butów, by faktycznie spełniały swoją medyczną funkcję.

 

Indywidualne wkładki supinujące dla dzieci i dorosłych

Jeśli Twoja postawa jest prawidłowa, wówczas ciężar ciała rozkłada się na I i V głowie kości śródstopia oraz na pięcie. Jeśli jednak pojawiają się zaburzenia biomechaniki chodu, to stopy, stawy kolanowe, skokowe i biodra mogą boleć. Nogi szybciej sygnalizują zmęczenie, a dłuższe spacery czy nawet wykonywanie pracy staje się uciążliwe. Objawem nieprawidłowego rozłożenia ciężaru ciała może być również pojawienie się na stopach odcisków i modzeli.

Warto także przyjrzeć się swoim butom. Jeśli krawędzie wewnętrzne są bardziej zniszczone niż zewnętrzne, konieczna będzie wizyta u specjalisty. Może on bowiem stwierdzić, że stopy ulegają nadmiernej pronacji, czyli nacisk podczas chodzenia lub biegania jest przenoszony na wewnętrzną krawędź stopy. W takim przypadku zaleci odpowiednie wkładki do obuwia, a dokładnie wkładki supinujące. Problem może dotyczyć nie tylko dorosłych, ale także dzieci.

Wkładki supinujące mają za zadanie korygować stopy w przypadku nadmiernej pronacji, czyli obciążania wewnętrznej krawędzi stóp. Takie wkładki należy wykonać na zamówienie.

W Laboratorium Diagnostyki Stóp FOOTLAB do produkcji wkładek wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości certyfikowane materiały, które zwiększają amortyzację, są sprężyste, ale doskonale podpierają stopę. Dzięki nim każdy krok jest wykonywany prawidłowo, czyli z naciskiem na piętę oraz I i V kość śródstopia.

Dopasowanie budowy wkładek ortopedycznych wymaga jednak odwiedzin w naszym gabinecie, gdzie najpierw specjalista przygląda się stopom, sprawdza ewentualne miejsca bolesne, obserwuje sposób chodzenia i diagnozuje problemy.

Badanie przeprowadza za pomocą nowoczesnego urządzenia z oprogramowaniem komputerowym, by model wkładek ortopedycznych był jak najdokładniej dopasowany do kształtu stóp.

Obraz stóp pojawia się na ekranie komputera, a po wprowadzeniu dodatkowych uwag przeprowadzającego badanie lekarza specjalisty, wykonywany jest indywidualny projekt, oddzielnie dla każdej stopy. Następnie produkt jest wytwarzany z certyfikowanych materiałów na komputerowo sterowanych frezarkach CNC. W ten sposób produkuje się precyzyjne wkładki supinujące dla dzieci i dorosłych.

Wkładki należy odebrać osobiście, gdyż muszą zostać przymierzone. Specjalista sprawdzi, czy zostały wykonane prawidłowo i podpierają stopy w miejscach strategicznych tak, aby podczas chodu były one optymalnie obciążone.

Wkładki ortopedyczne supinujące pięty

Wkładki supinujące stosuje się w przypadku płaskostopia poprzecznego, podłużnego, koślawości kolan i pięt. Jeśli podeszwy Twoich butów są intensywnie starte po wewnętrznej stronie pod piętami, warto dobrać do butów wkładki z głębokim korytkiem piętowym.

Wkładki ortopedyczne supinujące pięty stabilizują je i utrzymują prawidłowe ułożenie stóp w czasie chodzenia czy biegania. Supinując piętę, dodatkowo profilują tyłostopie i śródstopie, podtrzymują łuk stopy i zmniejszają jego obciążenie podczas chodzenia.

Supinujące wkładki zwiększają komfort chodzenia, chronią stopy przed przeciążeniem i otarciami, bardzo dobrze układają się w obuwiu, nie przesuwają się i nie utrudniają noszenia butów zimowych, sportowych, a nawet eleganckich.

Jeśli wkładki supinujące piętę będą indywidualnie dobrane, nie tylko sprawią, że stopa będzie prawidłowo układała się na podłożu, ale także lepszą ochronę będą miały ścięgna Achillesa, stawy skokowe czy kolana. Mocna stabilizacja pięty i stóp, profilowanie tyłostopia i śródstopia, dynamiczna praca mięśni i więzadeł sprzyjają utrzymaniu doskonałej kondycji stóp.

Poza tym wkładki ortopedyczne są wykonane z materiałów, które amortyzują mikrowstrząsy, zmniejszają obciążenia, łagodzą dolegliwości bólowe, są trwałe i wielorazowe. Chodzenie w nich jest po prostu wygodne.

Wkładki supinujące na płaskostopie poprzeczne i podłużne

Stopie pronującej może towarzyszyć także obniżenie łuku stopy. Płaskostopie podłużne polega na obniżeniu przyśrodkowego łuku stopy. Podczas chodu cała stopa styka się z podłożem. Z kolei płaskostopie poprzeczne jest związane z obniżeniem i spłaszczeniem sklepienia poprzecznego. W takim przypadku stopa jest szeroka i nie tak elastyczna, jak prawidłowo zbudowana.

Wkładki supinujące przygotowane na indywidualne zamówienie uwzględniają te wady w budowie stóp i jednocześnie podpierają obniżony łuk stopy. Osoby, które odczuwają ból podczas chodzenia, poczują wyraźną ulgę. Warto podkreślić, że dzięki indywidualnemu projektowi możliwe jest skorygowanie kilku wad stóp jednocześnie, czego nigdy nie uzyska się, kupując wkładki gotowe.

Wkładki dla osób z obniżeniem łuków, niewydolnością mięśni i więzadeł zmniejszają bóle stóp i obciążenia wynikające z niewłaściwego podparcia całej sylwetki. Dodatkowo amortyzują wstrząsy, ograniczają otarcia, sprawiają, że obuwie jest wygodniejsze.