Ikonka

Buty ortopedyczne

Dzięki ścisłej współpracy z Centrum Medycyny i Rehabilitacji VILLA MEDICA oraz firmą Pedcad Foot Technology GmbH, jednym ze światowych liderów w dziedzinie komputerowej diagnostyki stóp oraz projektowania i produkcji indywidualnych klapek i sandałów ortopedycznych, oferujemy Państwu najszerszy na rynku polskim asortyment produktów pod względem właściwości terapeutycznych, funkcjonalności oraz nowoczesnego wzornictwa.

Aby uczynić naszą ofertę jeszcze atrakcyjniejszą, wykonujemy indywidualne wkładki ortopedyczne. Posiadamy również  buty komfortowe, markowe produkty do pielęgnacji stóp praz akcesoria do ćwiczeń wspomagających leczenie i rehabilitację.

Buty ortopedyczne - zadbaj o swoje stopy w wyjątkowy sposób

Stopy to część naszego ciała, która każdego dnia wykonuje dla nas bardzo ciężką pracę. Niestety, wiele osób nie wie, jak należycie dbać o stopy, przez co latami zmagają się z różnymi bólami i schorzeniami, o których nawet nie mają pojęcia. Dlatego nasi specjaliści z przyjemnością zrobią to za Państwa – zadbają o zdrowie i komfort stóp poprzez indywidualne badanie i dobór obuwia ortopedycznego.

Sandały valinos

Klapki ortopedyczne

Buty Dr Orto 131M005

Buty komfortowe

Sandały ortopedyczne

Sandały ortopedyczne

Infografika krok

Proces powstawania

Buty ortopedyczne – uwolnij się od schorzeń stóp

Buty ortopedyczne i zdrowotne to rodzaj obuwia leczniczego, którego zadaniem jest niwelowanie schorzeń stóp. Kluczowe znaczenie ma jednak ich odpowiedni dobór. Dlatego w naszej klinice FOOTLAB dbamy o to, by zamówienia na buty ortopedyczne były realizowane indywidualnie. Co to oznacza? Każdy pacjent, który chciałby skorzystać z naszych usług, może poddać się specjalistycznym badaniom określającym stan zdrowia stóp. Na tej podstawie dopasowane zostaje odpowiednie obuwie, pod kątem danego schorzenia. W naszej ofercie znajdziecie Państwo obuwie na różne pory roku: klapki i sandały ortopedyczne, jak i obuwie pełne komfortowe. Buty ortopedyczne i zdrowotne dedykowane są osobom chorującym na różne zniekształcenia stóp, między innymi na płaskostopie poprzeczne i podłużne, haluksy, paluch koślawy, palce młoteczkowane, a także odciski na stopie podeszwowej.

Buty komfortowe dr Orto

Wyjątkową pozycją w naszej ofercie są buty zdrowotne dr Orto. Oprócz wymienionych powyżej schorzeń, są one dedykowane także osobom chorującym na cukrzycę. Są one wykonane z materiałów wysokiej jakości oraz przy użyciu nowoczesnych technologii, dzięki czemu zapewniają ulgę i komfort spuchniętym stopom. Poza tym obuwie jest tak zaprojektowane, by ułatwić jego wkładanie i ściąganie, a wyjątkowa konstrukcja pozwala na dopasowanie cholewki do tęgości stopy. Co więcej, obuwie komfortowe dr Orto zostały przetestowane przez pacjentów chorych na cukrzycę, z obecnym zespołem stopy cukrzycowej oraz zagrożonych zachorowaniem na cukrzycę, a badanie zostało przeprowadzone pod okiem Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dzięki temu produkty te są dokładnie dostosowane do potrzeb tej grupy osób. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wkładki, klapki, sandały i buty zdrowotne dr Orto dla kobiet i mężczyzn.

Umów się na konsultację

Aby skorzystać z naszej oferty i zakupić obuwie ortopedyczne, zachęcamy do odwiedzenia jednej z naszych klinik mieszczących się we Wrocławiu i w Lubinie. Podczas indywidualnej konsultacji przeprowadzimy badanie lekarskie oraz szczegółowe pomiary diagnostyczne. Na tej podstawie powstanie indywidualny projekt obuwia, który następnie zostanie zrealizowany przez naszych specjalistów. Współpraca z Centrum Medycyny i Rehabilitacji VILLA MEDICA oraz firm a Pedcad Foot Technology GmbH pozwala nam dostarczyć Państwu szeroki asortyment produktów o właściwościach terapeutycznych, zdrowotnych oraz wysokiej jakości i funkcjonalności. Zapraszamy do kontaktu!

Więcej informacji: jak powstają nasze buty?

Buty ortopedyczne damskie

Nasze buty profilaktyczne projektujemy w odpowiedzi na potrzeby każdej płci. Mamy świadomość, że obuwie to część garderoby, do której kobiety przywiązują dużą wagę. Każda z nich lubi mieć w swojej szafie parę odpowiadającą konkretnej okazji.

Niestety wysokie obcasy, szpilki czy wąskie paski nie sprzyjają utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i nie zapewniają stopom odpowiedniego komfortu. Pojawiają się dolegliwości bólowe i zniekształcenia. Wówczas dobór butów może znacznie pomóc lub całkowicie zniwelować problem.

Buty ortopedyczne damskie w FOOTLAB są przeznaczone dla osób, które cenią wygląd, a przy tym chcą zadbać o własne zdrowie. W naszej ofercie znajdą Państwo modele sandałów i klapek w kolorach i wzorach, które idealnie dopełnią codzienne stylizacje.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubierając się korzystnie dla zdrowia, jednocześnie prezentować się modnie i atrakcyjnie.

Buty ortopedyczne męskie

W FOOTLAB pamiętamy także o potrzebach mężczyzn. Jeśli chodzi o buty ortopedyczne, męskie modele gwarantują najwyższy komfort chodzenia, ponieważ powstają z dobrych jakościowo materiałów.

Odpowiednie dopasowanie do tęgości stopy jest możliwe dzięki elastyczności i rozciągliwości obuwia. Jest to jeszcze łatwiejsze w modelach zapinanych na rzep.

W starszym wieku mężczyźni często cierpią na obrzęk stóp, dlatego buty o odpowiedniej szerokości i konstrukcji mają wówczas wyjątkowe znaczenie. Na zdrowie stóp często wpływają także rozmaite schorzenia organizmu – warto to uwzględnić przy doborze tej części garderoby, szukając wygodnych butów z dobrym podparciem.

Niezależnie od tego, czy mają służyć do pracy, rekreacji czy codziennych aktywności sandały, klapki i półbuty dla mężczyzn z naszego asortymentu sprawdzą się w każdej sytuacji.

Tutaj także dbamy o ciekawy krój i modną kolorystykę, dzięki czemu panowie mogą wybierać spośród modeli odpowiadających ich gustowi. W ten sposób realnie wpływamy nie tylko na zdrowie i komfort klienta, ale także na jego dobre samopoczucie.