Ikonka

Wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne

 

plaskostopie 1a

Płaskostopie to rodzaj deformacji stopy, które nieleczone może doprowadzić do dolegliwości bólowych nie tylko w obrębie nóg, ale również stawów i kręgosłupa. Aby nie dopuścić do jego dalszego rozwoju, warto zainwestować w dobrej jakości indywidualne wkładki ortopedyczne na płaskostopie. Są to wyroby medyczne, które nie tylko redukują bolesność, ale sprzyjają również korygowaniu niewłaściwego ustawienia stopy.

Płaskostopie potocznie określane, jako platfus to specyficzna deformacja stopy, która powoduje, że między podłożem a stopą pojawia się dostrzegalna przestrzeń. Przypadłość ta powoduje dolegliwości bólowe, a także dyskomfort w trakcie chodzenia. Płaskostopie może też wpływać negatywnie na prawidłową amortyzację całego ciała. Istnieją liczne sposoby i metody na to, aby zatrzymać rozwój płaskostopia. Na liście tych najbardziej skutecznych znajdują się m.in. indywidualne wkładki ortopedyczne na płaskostopie.

Indywidualne wkładki ortopedyczne na płaskostopie

Zignorowane lub nieleczone płaskostopie może przynieść ze sobą szereg negatywnych skutków, z wymuszeniem rezygnacji z ulubionych aktywności włącznie. Dlatego, gdy zauważysz u siebie pierwsze sygnały świadczące o tej wadzie, jak najszybciej zainwestuj we wkładki na płaskostopie od Footlab.

Nasze wkładki to wyjątkowy produkt o działaniu profilaktycznym i leczniczym. Na czym polega i z czego wynika ich wyjątkowość?

Wkładki na płaskostopie powstają na indywidualne zamówienie, które poprzedza fachowa i dokładna diagnostyka. Nasi specjaliści wykonują komputerowe badanie stóp, czyli badanie podometryczne skanerem 2D oraz dynamiczne badanie stóp w trakcie chodzenia na specjalnej platformie pomiarowej. Uzyskane w ten sposób dane są uzupełniane w trakcie badania lekarskiego o informacje na temat ewentualnych dolegliwości bólowych, wadach postawy, odniesionych kontuzjach czy przebytych chorobach lub zabiegach operacyjnych. Uzyskany w ten sposób dokładny obraz przyczyn i stopnia zaawansowania Państwa schorzenia jest podstawą do wykonania przez naszych specjalistów indywidualnego projektu wkładek ortopedycznych, idealnie dopasowanych do Państwa potrzeb. Nasze spersonalizowane wkładki powstają przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii sterowanego komputerowo frezowania 3D. Ich wyjątkowość polega również na użyciu niezwykle trwałych, całkowicie bezpiecznych i atestowanych materiałów o odpowiednich właściwościach. Ma to wpływ zarówno na ich odporność na uszkodzenia nawet podczas intensywnego użytkowania, jak i na skuteczność.

Indywidualnie dopasowane wkładki na płaskostopie działają przeciwbólowo oraz pomagają minimalizować najbardziej uciążliwe Państwa dolegliwości pośrednio związane z tym schorzeniem. Mowa tu o bólach kręgosłupa czy stawów.

Jakie wkładki na płaskostopie możecie Państwo znaleźć w naszej ofercie?

plaskostopie2a

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie poprzeczne

Są one dedykowane osobom, które posiadają płaskostopie poprzeczne, czyli wadę, która powoduje obniżenie łuku poprzecznego stopy. Zmiana ta polega na tym, że stopa zarówno w trakcie stania, jak i chodzenia opierają się na niewłaściwych kościach śródstopia. Zdrowa stopa opiera się na pierwszej i piątej kości śródstopia, a objęta płaskostopiem na drugiej i trzeciej. W efekcie stopy bardzo szybko się męczą, a osoba dotknięta tą postacią płaskostopia, odczuwa dyskomfort w trakcie poruszania. Najbardziej odczuwalne jest to przez osoby uprawiające sport.

Dzięki wkładkom łuk poprzeczny ulega uniesieniu, a tym samym dochodzi do niwelowania wszelkich nieprzyjemnych skutków związanych z płaskostopiem poprzecznym. Osoba nosząca systematycznie nasze indywidualnie dopasowane wkładki, dość szybko może odczuć wyraźną zmianę i ulgę.

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie podłużne

Ten typ wkładek przeznaczony jest dla osób, które posiadają wadę, jaką jest płaskostopie podłużne. Ten rodzaj deformacji powoduje obniżenie łuku przyśrodkowego stopy, pozbawiając ją odpowiedniego wyprofilowania oraz amortyzacji. Można to poznać po charakterystycznym odcisku płaskiej stopy na mokrej powierzchni – postawiona na podłożu stopa niemal całkowicie styka się z nim. Płaskostopie podłużne wywołuje zazwyczaj takie konsekwencje jak: osłabienie mięśni stopy, zmiany zwyrodnieniowe, a także powoduje, że stopa traci swoją naturalną amortyzację. W efekcie może dojść do poważnych problemów z poruszaniem. Jest to szczególnie boleśnie odczuwane przez osoby, które cierpią na tą przypadłość, a uprawiają sport. Często muszą one zrezygnować z ulubionej aktywności.

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie podłużne doprowadzają do podniesienia łuku przyśrodkowego, a tym samym zwiększają komfort w trakcie chodzenia. Umożliwiają też kontynuowanie swojej ulubionej dyscypliny.

plaskostopie3a

Co dają wkładki na płaskostopie?

Ten rodzaj wkładek ortopedycznych wykazuje wszechstronne działanie. Przede wszystkim redukują dolegliwości bólowe i to nie tylko w obrębie samej stopy, ale również kręgosłupa, stawów oraz kolan.

Wkładki na płaskostopie poprzeczne podłużne doprowadzają do uniesienia łuku stopy poprzez podparcie sklepienia i odciążenie poszczególnych kości śródstopia.

Ten typ pomocy ortopedycznych ma też swoje zastosowanie profilaktyczne. Noszone do obuwia codziennego, roboczego czy sportowego, pomagają stopie przybrać i utrzymywać właściwą pozycję bez względu na to, czy znajdujesz się w ciągłym ruchu, czy też wykonujesz pracę stojącą.

Wkładki przeciwbólowe

Detorsion/duży obszar odciążenia

Wkładki przeciwbólowe

Forefoot/odciążenie przodostopia

Wkładki sportowe

tenisowe/dwie strefy odciążenia

Wkładki sportowe

jogging/dwie strefy odciążenia

Wkładki stabilizujące

Pedsoft 2/wysoka stabilność i wygoda

Wkładki biegowe

pedmedium+intarsje/dla biegaczy

Wkładki dla dzieci

cienkie, dwuwarstwowe/płaskostopie dziecięce

Wkładki przeciwbólowe

Aposoft/odciążenie obszaru bólu

Wkładki nordic walking

pedsoft2+intarsje/do nordic walking.

Wkładki ultracienkie

ultracienka/do butów wizytowych

Wkładki stabilizujące

pedsoft 2/wysoka stabilność i wygoda

Wkładki ultracienkie

ultra cienkie/do butów wizytowych

Wkładki stabilizujące

pedsoft 2/wysoka stabilność i wygoda

Kiedy należy zdecydować się na wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne?

Ten specyficzny produkt ma swoje szerokie zastosowanie. W pierwszej kolejności powinny po nie sięgnąć osoby dotknięte płaskostopiem podłużnym lub /i poprzecznym (należy zwrócić uwagę, że obie te deformacje lubią współistnieć), ale dopiero po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

Wkładki te warto też stosować profilaktycznie. Kto powinien się zdecydować na takie rozwiązanie? Noszenie tych wkładek rekomendujemy osobom z predyspozycjami do wystąpienia płaskostopia. Mamy tu na myśli osoby otyłe lub ze znaczną nadwagą, a także z hipermobilnością stawową, wykonujące pracę stojącą oraz z wadami postawy. Wkładki te sprawdzą się również u osób prowadzących aktywny tryb życia lub uprawiających sport (także amatorsko), których stopy są w szczególny sposób narażone na obciążenia.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych indywidualnych wkładek na płaskostopie oraz do skorzystania z naszej usługi, jaką jest komputerowe badanie stóp, którą możecie wykonać w naszym Centrum Diagnostycznym Footlab w Lubinie lub we Wrocławiu.

Twoje stopy są tego warte!

Czekamy na Ciebie!