Ikonka

Jak długo nosić wkładki ortopedyczne?

autor: Footlab

05/06/2024

Sprawdź, jak długo trzeba nosić wkładki ortopedyczne, dlaczego nie są wieczne i czemu poprawisz swoje samopoczucie, jeśli będziesz je regularnie wymieniać. 

Paluch koślawy (haluks) – czym jest to schorzenie i jakie ma objawy?

autor: Footlab

29/05/2024

Paluch koślawy, powszechnie znany jako haluks, to jedno z najczęściej występujących schorzeń ortopedycznych, które dotyka głównie przednią część stopy, wpływając na jej strukturę i funkcjonalność. Deformacja ta nie tylko wprowadza zmiany w wyglądzie stopy, ale także prowadzi do różnorodnych dolegliwości bólowych oraz problemów z poruszaniem się.

Czy wkładki ortopedyczne mogą zaszkodzić?

autor: Footlab

05/04/2024

Jeśli zmagasz się z płaskostopiem, koślawością, dużo czasu spędzasz w pozycji stojącej, postaw na wkładki dobierane indywidualnie. Sprawdź, dlaczego jest to tak ważne i dlaczego warto wstrzymać się z zakupem wkładek uniwersalnych.

Wkładki supinujące dla dzieci jak dobrać?

autor: Footlab

20/03/2024

Jeżeli Twoje dziecko zacznie uskarżać się na ból stóp, czy ogólnie nóg lub bioder, kręgosłupa, kolan, albo stawów, to pierwszy sygnał do tego, że być może będą mu potrzebne specjalne wkładki ortopedyczne, czyli tak zwane wkładki supinujące. Mają one za zadanie skorygować ustawienie stóp, a tym samym ułatwić przyjmowanie prawidłowej postawy ciała.

Czy noszenie wkładek ortopedycznych pomaga?

autor: Footlab

12/03/2024

Wkładki ortopedyczne to jeden z najprostszych, łatwo dostępnych i najskuteczniejszych sposobów na to, by pomóc swoim stopom dotkniętym różnymi wadami, schorzeniami oraz deformacjami. Ten rodzaj pomocy ortopedycznej może zminimalizować ból, a także zahamować postęp zmian w obrębie stopy, kręgosłupa, bioder i kolan.

Jak dobrać wkładki ortopedyczne do butów?

autor: Footlab

11/02/2024

Właściwie dopasowane wkładki ortopedyczne do butów spełniają ważne funkcje. Korygują oraz powstrzymują dalszy rozwój wad stóp, a także pomagają niwelować dolegliwości bólowe, które często im towarzyszą. Ponadto ułatwiają poruszanie i poprawiają jakość życia.

Jakie wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne?

autor: Footlab

05/01/2024

Wybór właściwych wkładek ortopedycznych jest istotnym elementem w leczeniu płaskostopia, zarówno podłużnego, jak i poprzecznego. Aby skutecznie łagodzić dolegliwości i poprawić komfort chodzenia, kluczowe jest znalezienie wkładek, które będą dostosowane do specyficznych potrzeb i rodzaju płaskostopia. Wkładki te mają za zadanie nie tylko zapewnić odpowiednie wsparcie i amortyzację stopy, ale także pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy i rozłożeniu nacisku na stopę. Dobór odpowiednich wkładek najlepiej jest skonsultować ze specjalistą, który pomoże wybrać produkt idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Jakie buty do wkładek ortopedycznych dla dorosłych?

autor: Footlab

21/12/2023

Dobór obuwia ortopedycznego do wkładek w przypadku osób dorosłych różni się od procesu doboru takiego obuwia dla dzieci. U dorosłych kluczowe jest uwzględnienie długotrwałego wpływu noszenia butów na strukturę stóp i całego układu ruchu, natomiast u dzieci skupiamy się bardziej na aspekcie rozwojowym i przyszłej korekcie wad postawy. Dlatego też, buty ortopedyczne dla dorosłych wymagają bardziej indywidualnego podejścia, uwzględniającego specyficzne potrzeby każdego użytkownika i charakter schorzeń, z którymi boryka się na co dzień.

Stopa cukrzycowa: przyczyny, objawy i leczenie

autor: Footlab

15/09/2023

Regularne zaniedbania w stylu życia prowadzą do rozwoju chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, na którą obecnie choruje już ponad 270 milionów ludzi na całym świecie. Niestety, duży odsetek cierpiących na to schorzenie, przez bagatelizowanie problemu doprowadza do poważnych powikłań. Należy do nich także stopa cukrzycowa, której wystąpienie może wpłynąć na znaczne zwiększenie dyskomfortu życia człowieka.

Przewodnik po klapkach ortopedycznych: Jak wybrać idealne dla siebie?

autor: Footlab

26/06/2023

Klapki ortopedyczne to szczególny rodzaj obuwia, którego zadaniem jest skuteczne wspieranie Twoich stóp. Dobrze dobrane klapki ortopedyczne mogą być elementem profilaktyki zdrowotnej lub terapii wybranych problemów ortopedycznych. Dowiedz się więcej o klapkach ortopedycznych!

Jakie buty na haluksy? Praktyczny poradnik

autor: Footlab

12/06/2023

Haluksy to problem, z którym zmaga się wiele osób. Nie tylko wyglądają one nieestetycznie, ale także sprawiają duży dyskomfort, a nawet ból. Buty na stopę z haluksami muszą być właściwie dopasowane, aby zapewniały wygodę podczas chodzenia. Warto więc wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę, wybierając obuwie przeznaczone dla osób z tego rodzaju dolegliwościami.

Buty ortopedyczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

autor: Footlab

31/05/2023

Kluczem do optymalnych rezultatów leczenia ortopedycznego z wykorzystaniem obuwia jest właściwe dobranie butów oraz regularność i poprawność ich stosowania.
Sprawdź, co może być wskazaniem do noszenia butów ortopedycznych i jakie są rodzaje obuwia ortopedycznego.

Buty ortopedyczne a profilaktyczne – jakie są między nimi różnice?

autor: Footlab

23/05/2023

Poprawny rozwój stóp oraz właściwa postawa mają kluczowe znaczenie dla zdrowia stawów i kręgosłupa. Inwestycja w wysokiej jakości obuwie przekłada się pozytywnie na układ ruchu, zapewniając mu wsparcie i amortyzację, których potrzebuje. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie obuwie zdrowotne. Kiedy zdecydować się na buty profilaktyczne, a kiedy sięgnąć po buty ortopedyczne?

Stopa Charcota – przyczyny, objawy i leczenie

autor: Footlab

21/03/2023

Stopa Charcota, inaczej staw Charcota lub mówiąc potocznie stopa cukrzycowa, to powikłanie cukrzycy, które dotyczy około 7,5% chorych na cukrzycę. Polega na stopniowo postępującym zwyrodnieniu pojedynczego stawu lub wielu stawów, najczęściej stóp, które wynika z uszkodzenia unerwienia.

Jak zapobiegać powstawaniu odcisków na stopach i jak się ich pozbyć?

autor: Footlab

09/01/2023

Odciski na stopach, potocznie nazywane nagniotkami, to bardzo częsty problem, nie tylko kosmetyczny.

Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest noszenie zbyt ciasnego i źle dobranego obuwia oraz butów na wysokim obcasie. Nagniotki utrudniają chodzenie, powodując ból i dyskomfort przy nacisku.

Stopa pronująca i supinująca – czym są i jakie są między nimi różnice?

autor: Footlab

04/01/2023

Nasze stopy każdego dnia wykonują ciężką pracę, utrzymując ciężar ciała i zapewniając nam możliwość swobodnego przemieszczania się.
Niestety, wielogodzinne stanie, niewłaściwie dobrane obuwie czy nieprawidłowa technika biegu mogą powodować różne zmiany powodujące dolegliwości bólowe.

Opadająca stopa – czym jest i jak ją leczyć?

autor: Footlab

12/12/2022

Jak zdiagnozować stopę opadającą? Z czego wynikają problemy z prawidłowym zginaniem stopy i chodzeniem? Jak leczy się porażenie nerwu strzałkowego? Sprawdź!

Ortopedyczne wkładki do butów — rodzaje i zastosowanie

autor: Footlab

21/11/2022

Jeśli Twoje stopy bolą podczas chodzenia i w czasie spoczynku, skarżysz się też na ból kolan, bioder i kręgosłupa, sprawdź, czy problemem nie jest deformacja stóp. Przy pomocy zaawansowanego sprzętu komputerowego w Laboratorium Diagnostyki Stóp specjalista nie tylko rozpozna problem, ale także dobierze indywidualne wkładki do butów.

Pielęgnacja stopy cukrzycowej: na czym polega?

autor: Footlab

27/10/2022

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą, która może pojawić się u osób w każdym wieku. W jej przebiegu trzustka nie produkuje właściwej ilości insuliny albo insulina nie jest odpowiednio wykorzystana przez organizm.

Korzystanie z basenu a pielęgnacja stóp

autor: Footlab

13/10/2022

Jeśli wybierasz się na basen, musisz zabrać ze sobą kilka niezbędnych przedmiotów. Do torby czy plecaka, oprócz kostiumu kąpielowego, wrzuć klapki, czyste ręczniki oraz krem, który nawilży, odświeży oraz zdezynfekuje skórę stóp.

Zwyrodnienia stawów stopy – przyczyny i leczenie

autor: Footlab

06/10/2022

Stopa ludzka, która jest fundamentem postawy naszego ciała i odpowiada za sprawne poruszanie się, jest bardzo obciążona i narażona na urazy oraz przeciążenia. Z wielu powodów może ulec nieodwracalnym i bolesnym deformacjom.

Jakie buty na problematyczną stopę?

autor: Footlab

15/09/2022

Dobór odpowiednich butów jest szczególnie ważny, gdy już mierzymy się z jakimś schorzeniem stóp. Jak dobrać buty na koślawą stopę, ostrogi piętowe, haluksy czy płaskostopie?

Jak dobrać właściwy rozmiar i tęgość buta?

autor: Footlab

28/07/2022

Kupowanie butów, nawet w najlepiej wyposażonym salonie obuwniczym, może przyprawić o zawrót głowy. Wśród klientów butików na pewno nie ma nikogo, kto chociaż raz nie kupił obuwia niewygodnego – za ciasnego i drażniącego palce albo pięty.

Zerwanie ścięgna Achillesa — popularny uraz sportowców

autor: Footlab

28/07/2022

Uprawianie sportu, długie wędrówki, a nawet niekontrolowany skok czy upadek z wysokości mogą spowodować naderwanie lub zerwanie ścięgna Achillesa.

O czym może świadczyć ból stóp?

autor: Footlab

28/07/2022

Odczuwasz ból w piętach przy chodzeniu? Masz bolące kostki albo opuchnięte śródstopia? A może po intensywnym dniu w pracy dokucza Ci rwący ból palców u nóg? Wiele problemów ze stopami wynika z naszych zaniedbań.

Jak poprawnie stawiać stopę podczas chodzenia?

autor: Footlab

25/07/2022

Kiedy chodzimy, najczęściej nie zastanawiamy się nad tym, jak wykonujemy tę czynność. Ciało przyzwyczajone jest do automatycznego ruchu. Jednak, kiedy stawiamy stopy nieprawidłowo, możemy z czasem zacząć odczuwać ból nie tylko w stopach, ale też w kręgosłupie, biodrach czy kolanach.

Poznaj najlepsze sposoby na opuchnięte stopy

autor: Footlab

30/05/2022

Do jednych z najważniejszych, choć w rankingach często pomijanych organów człowieka, należą stopy. To właśnie one bowiem odpowiadają za funkcję podporowo-nośną oraz lokomocyjną w naszym organizmie. Rozwijający się do 15 roku życia organ, wymaga szczególnej uwagi oraz regularnej pielęgnacji. 

Masaż stóp – w czym może Ci pomóc?

autor: Footlab

26/04/2022

Twoje stopy nie biorą urlopu. Pracują dla Ciebie nieustannie 365 dni w roku, dlatego tak ważna jest troska o ich prawidłową kondycję i funkcjonowanie. Obecne czasy zapewniają nam szeroki wachlarz możliwości w tym zakresie,
w którym bez wątpienia wysoką pozycję w czołówce zajmują rozmaite formy masażu stóp. W czym jednak mogą one pomóc?

Najpopularniejsze kontuzje sportowe stóp: leczenie i zapobieganie

autor: Footlab

30/03/2022

Zgodnie z dewizą, jaką niesie za sobą popularne hasło “sport to zdrowie”, uprawiamy jego różne dyscypliny, nie tylko w trosce o dobrą kondycję, ale także w ramach rozrywki, czy chwili odprężenia.Aktualna baza dyscyplin sportowych, wyróżnia ich aż 170, co pozwala nam na pełną dowolność w wyborze, odpowiadającej naszym oczekiwaniom formy aktywności fizycznej.

Haluksy: przyczyny powstawania i konsekwencje zdrowotne

autor: Footlab

04/03/2022

Obserwując powierzchnię stopy, jesteśmy w stanie wyróżnić poszczególne elementy jej budowy. Swobodny ruch człowieka uzależniony jest od symbiotycznego działania licznych kości, mięśni oraz ścięgien.

Ostroga piętowa: jak zwalczyć ból?

autor: Footlab

07/02/2022

W nomenklaturze jeździeckiej ostroga stanowi metalowy, ostro zakończony element, który nakłada się na but, w celu popędzania konia. Nazwa ta jednak znajduje swoje zastosowanie także w przypadku schorzeń ludzkich.

Sporty, które można uprawiać zimą

autor: Footlab

04/01/2022

Jaki sport uprawiać zimą? Zima nie musi ograniczać naszej aktywności fizycznej. Podpowiadamy jak sprawić, by śnieg i mróz nie odebrał nam chęci do aktywnego wypoczynku poza domem.

Płaskostopie: Ukryta wada postawy

autor: Footlab

06/12/2021

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu każdego człowieka, uzależnione jest od dobrego stanu technicznego poszczególnych jego części. Żyjąc w ciągłym biegu, często zapominamy, iż oprócz samochodu, przeglądom kontrolnym powinno podlegać także ludzkie ciało.

Podolog, ortopeda i fizjoterapeuta… czyli profesjonaliści od leczenia stóp

autor: Footlab

22/10/2021

Ludzki organizm cechuje niezwykła złożoność. Jego prawidłowe funkcjonowanie zależy od dobrej kondycji wszystkich jego narządów. Na przestrzeni lat powstało wiele nowych profesji, skupiających swoją uwagę na poszczególnych elementach ciała człowieka.

Jak zadbać o stopy dziecka w szkole?

autor: Footlab

27/09/2021

Nie tak dawno skończyły się wakacje, a dzieci poszły do szkół, lecz czy jesteśmy pewni, że odpowiednio zadbaliśmy o dobro ich stóp?

Jak poprawić krążenie w stopach?

autor: Footlab

10/06/2021

Zimne stopy, uczucie drętwienia i bólu, nieestetyczne pajączki na nogach? To najczęściej odnotowywane objawy problemów z krążeniem w stopach!

Zdrowe stopy – co to właściwie oznacza?

autor: FOOTLAB

31/05/2020

Często można usłyszeć, że dane działanie jest niezwykle ważne dla zdrowia stóp. A co tak naprawdę oznaczają zdrowe stopy? Sprawdź!

Stopa grecka, egipska i rzymska – czym się różnią?

autor: FOOTLAB

31/05/2020

Często już na pierwszy rzut oka można zauważyć istotne różnice w budowie stóp. Jak wygląda zatem stopa grecka, rzymska i egipska i jak zapobiegać ich najczęstszym schorzeniom?

Stopy, odzwierciedleniem stanu Twojego zdrowia

autor: FOOTLAB

24/04/2020

Kondycja naszych stóp bardzo często sygnalizuje, że powinniśmy mocniej zadać o nasz organizm. Nie powinniśmy bagatelizować żadnych symptomów. Podpowiadamy na co zwrócić największą uwagę.

Piękne stopy na ciepłą wiosne

autor: FOOTLAB

19/04/2020

Czas spędzony w domu można wykorzystać na wiele rozmaitych sposobów. Podpowiadamy jak zatroszczyć się o swoje stopy, aby podczas wiosny i nadchodzącego lata doskonale czuć się w letnim obuwiu.

Domowe SPA dla stóp

autor: FOOTLAB

08/04/2020

Dowiedz się jak odpowiednio zadbać o stopy, aby cieszyć się ich zdrowiem i pięknym wyglądam na dłużej. Poznaj domowe sposoby na kąpiele i peelingi. Z łatwością przygotujesz je domowych produktów, które znajdziesz w swojej łazience i kuchni.

Jak wykorzystać domowe przedmioty w codziennych treningach?

autor: FOOTLAB

30/03/2020

Nawet jeśli nie posiadasz w domu skomplikowanych urządzeń do ćwiczeń wciąż możesz skutecznie dbać o swoją kondycję! Jak? Wystarczy, że podczas treningów wykorzystasz przedmioty codziennego użytku.

Zadbaj o swoją formę i zdrowie

autor: FOOTLAB

25/03/2020

Sprawdź jak w odpowiedni sposób zadbać o swoje zdrowie, kondycję i samopoczucie nie wychodząc z domu. Zamieściliśmy kilka wskazówek, które ułatwią Ci rozplanowanie zdrowych rutyn codziennego dnia.

Jak zadbać o swoją kondycję nie wychodząc z domu?

autor: FOOTLAB

25/03/2020

W związku z niecodzienną dla nas wszystkich sytuacją i ograniczonymi możliwościami wizyt na halach sportowych, wielu z nas będzie zmuszona rozpocząć codzienne treningi w domu. Jak się do nich przygotować i co zrobić, aby czerpać z nich dużą przyjemność. Sprawdź!

Jakie buty wybrać do nordic walking?

autor: FOOTLAB

28/02/2020

Oczywistym jest, że dobór odpowiednich butów do każdej dyscypliny sportu jest niezwykle istotny. Jeśli zastanawiasz się jakie obuwie wybrać i jak przygotować się do rozpoczęcia przygody z tym sportem, to dobrze trafiłeś!

Nordic walking – dlaczego warto?

autor: FOOTLAB

27/02/2020

Nordic walking to sport, który uznawany jest za jedną z najzdrowszych aktywności fizycznych. Dlaczego warto odpowiednio przygotować się do pierwszego treningu i regularnie je powtarzać?

Nordic Walking – jak zacząć?

autor: FOOTLAB

12/02/2020

Dowiedz się w jak zacząć swoją przygodę z nordic walking, co zrobić, aby bezpiecznie wystartować, uniknąć kontuzji i cieszyć się poprawą kondycji.

Utrzymaj kondycję i zdrowie zimą

autor: FOOTLAB

31/01/2020

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że aura za oknem nie koniecznie zachęca do aktywności fizycznej. Dlatego spieszymy z kilkoma wskazówkami, które pomogą Wam utrzymać kondycję, formę, a przede wszystkim zdrowie zimą!

Jak trenować bieganie zimą?

autor: FOOTLAB

17/01/2020

Utrzymanie regularnej częstotliwości treningów sportowych zimą dla wielu osób jest nie lada wyzwaniem. Zobacz jak przekonać się do regularnego biegania zimą i pozytywnie wpłynąć na dobre samopoczucie każdego dnia.

Postanowienia noworoczne – jak wytrwać

autor: FOOTLAB

02/01/2020

Co zrobić, aby nie porzucić swoich planów, czy warto je w ogóle ustalać i dlaczego w nowym roku powinniśmy pomyśleć o zdrowiu naszych stóp? Przeczytaj nasz noworoczny wpis na blogu i dowiedz się jak wytrwać w swoich postanowieniach cały rok.

Footlab oferuje spersonalizowane wkładki i klapki ortopedyczne wykonane z najwyższej jakości materiałów na podstawie komputerowego badania stóp oraz konsultacji lekarskiej.