Ikonka

Wkładki na haluksy (paluch koślawy)

Haluksy (inaczej paluch koślawy) to dość powszechne schorzenie, które polega na deformacji stawu dużego palca u stopy. Zmiany te mogą wywoływać dolegliwości bólowe oraz utrudniać chodzenie. Sporą pomocą dla osób cierpiących na haluksy stanowią specjalne wkładki na haluksy lub zabieg chirurgiczny.

Haluksy określane w terminologii medycznej również, jako paluch koślawy to zmiany zwyrodnieniowe, które prowadzą do deformacji stopy oraz zmiany ułożenia pierwszej kości śródstopia w kierunku przyśrodkowym. Może to wywoływać stan zapalny, a także powodować dyskomfort oraz bolesność i utrudniać chodzenie. Haluksy stanowią też spory problem estetyczny, dlatego osoby cierpiące na tę przypadłość, unikają noszenia odkrytego obuwia latem.

Osoby borykające się z haluksami mogą poprawić swój komfort poruszania, a tym samym liczyć na redukcję dolegliwości bólowych, sięgając po wysokiej jakości indywidualne wkładki na haluksy Footlab. To profesjonalna pomoc, która znacząco wpłynie na Państwa jakość życia oraz ułatwi codzienne funkcjonowanie.

haluksy1a

Indywidualne wkładki na haluksy

Wkładki na haluksy to dość powszechny i łatwo dostępny w sprzedaży produkt. Jeśli jednak zależy Państwu na faktycznej skuteczności i wyraźnie odczuwalnej uldze w bólu, sięgnijcie po indywidualne wkładki na haluksy Footlab. Czym różnią się tego typu wkładki od swoich uniwersalnych odpowiedników?

Każda stopa jest inna, co oznacza, że posiada inny kształt, a także wymaga odrębnego sposobu na poprawę amortyzacji, wsparcia i stabilizacji. Mogą to zagwarantować jedynie indywidualnie dobrane i wykonane na zamówienie wkładki ortopedyczne. Każdy projekt poprzedzają: wywiad i badanie lekarskie, a także dokładna analiza i diagnostyka komputerowa. Dzięki temu możecie mieć Państwo gwarancję idealnego dopasowania wkładek. To z kolei ma wpływ na ich rzeczywistą skuteczność.

Ten rodzaj wkładek to nowatorski produkt o szerokim spektrum działania oraz o właściwościach leczniczych. Jest to możliwe, gdyż każdy projekt powstaje przy współpracy specjalistów z Centrum Medycyny i Rehabilitacji VILLA MEDICA oraz przy wykorzystaniu materiałów od niemieckiej firmy Pedcad Foot Technology GmbH. Materiały są bezpieczne i atestowane oraz cechuje je wysoki stopień amortyzacji oraz korekcji. Dzięki temu są w stanie zapewnić pełen komfort dla stóp zarówno w warunkach domowych, jak i w trakcie wykonywania pracy, czy ulubionego rodzaju aktywności.

haluksy3a

Oferta wkładek na haluksy

Nasze wkładki zostały zaprojektowane i wykonane z ogromną dokładnością, precyzją i starannością. Dzięki temu stały się niezwykle wygodne, co ma znaczący wpływ na komfort chodzenia w nich.

Specjaliści Footlab potrafią dobrać odpowiednie wkładki na haluksy do każdego rodzaju obuwia. Oznacza to, że możesz je nosić zarówno z eleganckimi butami, jak i sportowymi, za każdym razem ciesząc się z niezwykłych: komfortu i wygody, jakie oferują.

Główną zaletę tego typu wkładek stanowi ich doskonała jakość. Mają na to wpływ nowoczesna technologia, którą posługujemy się już w trakcie procesu samego projektowania.

haluksy2a

Profilaktyka i powstawanie haluksów

Haluksy to zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stopy, które mogą pojawić się w każdym niemal wieku, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Najczęściej jednak przypadłość ta pojawia się u kobiet.

Jakie są główne przyczyny powstawania haluksów? Jako główny czynnik wymienia się uwarunkowania genetyczne. Poza tym rozwojowi haluksów sprzyjają czynniki, takie jak:

-nadwaga i otyłość;

-nieodpowiednio dobrane obuwie;

-zbyt częste noszenie butów na wysokim obcasie;

-brak aktywności fizycznej;

-praca stojąca;

-zaawansowane płaskostopie;

-wrodzona wiotkość palców;

-reumatyzm.

W jaki sposób można zapobiec powstawaniu haluksów?

Wybór odpowiednio dopasowanego obuwia

Aby nie doprowadzić do zmian, jakimi są haluksy musisz zadbać o właściwy rozmiar butów. Dotyczy to każdego rodzaju obuwia, także tego domowego. Zbyt mały but może spowodować niewłaściwe ustawienie stopy, a także ocieranie palców o siebie wzajemnie, jak i o obuwie. Za duże buty nie zapewnią z kolei właściwej stabilności i podpory stopie.

Wybór wygodnych butów

Najzdrowszym wyborem dla Twojej stopy będzie obuwie płaskie o miękkiej podeszwie i z szerokim czubku. Jeśli mimo wszystko nie chcesz rezygnować z butów na wysokim obcasie, to masz dwa wyjścia:

-wyjmuj nogę z butów, gdy nie będziesz w nich chodzić;

-zastosuj komfortowe wkładki na haluksy.

Regularna aktywność fizyczna

Najprostsza z nich to spacer. Postaraj się, aby w trakcie jego odbywania zmieniać rodzaj powierzchni, po której będziesz chodzić – w ten sposób zafundujesz swoim stopom swego rodzaju masaż, co wpłynie korzystnie na ich zdrowie.

Ćwiczenia korekcyjne

Możesz je wykonywać w zaciszu domowym. Należą do nich: naprzemienne stawanie na palcach; podnoszenie drobnych przedmiotów z podłogi za pomocą palców; turlanie stopami piłeczek lub butelek. Ćwiczenia wzmocnią i rozciągną mięśnie stóp.

Wkładki przeciwbólowe

Detorsion/duży obszar odciążenia

Wkładki przeciwbólowe

Forefoot/odciążenie przodostopia

Wkładki sportowe

tenisowe/dwie strefy odciążenia

Wkładki sportowe

jogging/dwie strefy odciążenia

Wkładki stabilizujące

Pedsoft 2/wysoka stabilność i wygoda

Wkładki biegowe

pedmedium+intarsje/dla biegaczy

Wkładki dla dzieci

cienkie, dwuwarstwowe/płaskostopie dziecięce

Wkładki przeciwbólowe

Aposoft/odciążenie obszaru bólu

Wkładki nordic walking

pedsoft2+intarsje/do nordic walking.

Wkładki ultracienkie

ultracienka/do butów wizytowych

Wkładki stabilizujące

pedsoft 2/wysoka stabilność i wygoda

Wkładki ultracienkie

ultra cienkie/do butów wizytowych

Wkładki stabilizujące

pedsoft 2/wysoka stabilność i wygoda

Skuteczność wkładek ortopedycznych na haluksy

Haluksy to schorzenie, któremu towarzyszy szereg nieprzyjemnych i dokuczliwych objawów. Pojawiają się one w zależności od stopnia zaawansowania zmian, co prezentuje się następująco:

I stopień – odchylenie palucha nie przekracza 20 stopni; możliwy stan zapalny;

II stopień – odchylenie palucha wynosi 20-30 stopni; pojawiają stan zapalny oraz możliwy odczuwany ból;

III stopień – odchylenie palucha może wynieść nawet 50 stopni; chory odczuwa stały choć niezbyt silny ból;

IV stopień – najbardziej zaawansowany poziom rozwoju haluksów, w którym odchylenie palucha oraz bardzo silny ból utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Aby sprawdzić, na jakim etapie są zauważone zmiany, należy wcześniej zgłosić się do specjalisty – ortopedy.

Noszenie wkładek od Footlab może redukować i minimalizować większość opisanych symptomów, pod warunkiem, że haluksy znajdują się w pierwszej, drugiej lub trzeciej fazie rozwojowej. Ostatnia, czyli czwarta faza zdecydowanie wymaga leczenia operacyjnego, gdyż w przeciwnym wypadku może doprowadzić do dalszych deformacji.

W czym może pomóc stosowanie wkładek na haluksy?

Przede wszystkim wkładki pomagają w łagodzeniu bólu, co również może poprawić jakość życia, zwłaszcza u osób, którym dolegliwości bólowe towarzyszą dość często, a tym samym odbierają radość z ulubionych aktywności.

Noszenie wkładek zapobiega też dalszemu rozwojowi haluksów. Co ma wpływ zarówno na zdrowie, jak i estetykę ich wyglądu.

Zapewniając równomierny rozkład ciężaru stopy w trakcie chodu, przywracają komfort chodzenia.

Jeśli masz płaskostopie i to ono stanowi przyczynę haluksów, wkładki skorygują też nieprawidłowości w budowie stopy.

W przypadku, gdy należycie Państwo do osób aktywnych fizycznie, nasze wkładki na haluksy zapewnią lepszy rozkład obciążenia stopy, a tym samym umożliwią przyjemne uprawianie ulubionych dyscyplin sportowych.