Ikonka

Klapki ortopedyczne

Naszym celem jest zapewnienie najlepszego zaopatrzenia ortopedycznego w każdej sytuacji, również w czasie letnich upałów oraz w warunkach domowych.  W odpowiedzi na to wyzwanie firma Pedcad stworzyła markę Valinos® – modne i stylowe klapki dostępne w wielu wariantach, łączące w funkcje: obuwia ortopedycznego i indywidualnych wkładek ortopedycznych.
Każda para Valinosów jest modelowana i projektowana na podstawie Twoich indywidualnych danych pomiarowych i dlatego jest idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Dzięki najnowocześniejszej technologii frezowania CNC, certyfikowanym materiałom oraz dużemu nakładowi pracy ręcznej powstaje trwały i elegancki produkt o najwyższej jakości, który jest projektowany i wykonywany w Niemczech.
Naszą misją jest zapewnienie pacjentom komfortowych i zdrowych rozwiązań – klapek ortopedycznych dla każdego. Niezależnie od wieku lub płci możesz mieć kapcie ortopedyczne na haluksy, płaskostopie, klapki stabilizujące postawę, sportowe sandały do trekkingu – indywidualnie dopasowane i zaprojektowane.

Kapcie ortopedyczne dla dorosłych i dla dzieci

Klapki ortopedyczne damskie i męskie Valinos® łączą walory obuwia ortopedycznego i zaprojektowanych na miarę stopy wkładek. Nie są to jednak zwykłe pantofle ortopedyczne, to nowoczesne, modelowane i bardzo stylowe klapki w różnych wzorach oraz indywidualnie zestawionych kolorach. Nasze klapki ortopedyczne mogą być używane na zewnątrz, ale sprawdzą się doskonale również jako kapcie zdrowotne dla dorosłych i starszych dzieci, klasyczne na 1,2 i 3 paski oraz awangardowe klapki orientalne lub eleganckie oraz oryginalne klapki japonki. Mogą być to zarówno kapcie korekcyjne zalecane w przypadku wad postawy, bólu, haluksów, jak również sportowe sandały ortopedyczne czy też buty poprawiające komfort codziennej, standardowej aktywności.

Klapki ortopedyczne

Klapki mogą mieć formę japonek lub klasyczne 1, 2 lub 3 paski. Można wybrać klapki zapinane na rzepy, klapki orientalne lub eleganckie. Pełny asortyment klapek Valinos® dostępny jest na stronie: https://www.valinos.de. Możecie Państwo również zaprojektować swoje własne, niepowtarzalne indywidualne kapcie ortopedyczne, wybierając i dowolnie zestawiając ulubione kolory.

Mirihi

Klapki eleganckie/Basic

Tinos

Klapki klasyczne 3 paski/Basic

Trachilos

Klapki klasyczne 3 paski/Advanced midsole

Kelang

Klapki na rzepy/Basic

Mairah

Klapki eleganckie/Basic

Predi

Klapki orientalne/Advanced midsole

Pasas

Klapki orientalne/Basic

Tiga

Klapki klasyczne 3 paski/Basic

Amrum

Japonki/Basic

Andros

Japonki/Advanced midsole

Lesbos

Japonki slim line/Basic

Citlim

Japonki typu cross/Advanced midsole

Manhattan

Klapki 1 pasek/Basic

Masokut

Klapki 1 pasek/Advanced midsole

Spetses

Klapki klasyczne 2 paski/Basic

Syros

Klapki klasyczne 2 paski/Advanced midsole

Dlaczego klapki i sandały ortopedyczne Valinos są wyjątkowe?

Każda para profilowanych klapek, sandałów lub kapci, którą dostarczymy pacjentom, jest idealnie dopasowana do potrzeb stopy i specyfiki życia. Począwszy od pomiaru, a skończywszy na odbiorze w jednym z naszych gabinetów z obuwiem medycznym – we Wrocławiu albo w Lubinie.

Indywidualny pomiar i projekt klapek ortopedycznych

Komputerowy pomiar każdej stopy pozwala odwzorować jej kształt i nacisk na podłoże, zarówno w ujęciu statycznym, jak i dynamicznym (badanie w ruchu na platformie pomiarowej). Dzięki temu górna część podeszwy będzie miała odpowiednią grubość, twardość i sprężystość, adekwatną do optymalnych obciążeń dla poszczególnych części stopy. Bardzo ważny jest fakt, że podeszwy do kapci ortopedycznych są projektowane odrębnie dla każdej stopy. Dlatego możemy zastosować na przykład wyrównanie skrótu kończyny wbudowane w podeszwę klapka, prawie niewidoczne z zewnątrz. Projekt kapci ortopedycznych powstaje w Niemczech, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania Pedcad Insole Designer®, po przesłaniu i przetworzeniu indywidualnych pomiarów, uzupełnionych o wskazania medyczne naszych lekarzy specjalistów.

Produkcja na miarę zdrowych stóp

Ortopedyczne kapcie profilowane dla starszych dzieci, kobiet i mężczyzn produkowane są w Niemczech z certyfikowanych materiałów, przy zastosowaniu sterowanych komputerowo frezarek CNC. Jest to unikatowa metoda, dzięki której powstają indywidualnie dopasowane sandały i klapki ortopedyczne. Kluczowe znaczenie mają także materiały zastosowane do produkcji klapek i sandałów. Ich jakość gwarantuje firma Pedcad Foot Technology GmbH. W przypadku obuwia medycznego istotne jest to, że są one testowane i wolne od zanieczyszczeń oraz bezpieczne w kontakcie ze skórą. Oferujemy klapki i sandały ortopedyczne białe, czarne, szare, niebieskie, różowe itd. – dostępne w ponad 100 indywidualnie dopasowanych zestawieniach kolorystycznych. Idealne do domu, jako kapcie profilowane, do pracy, jako wygodne obuwie ortopedyczne, do lekkich damskich sukienek, dla aktywnych mężczyzn i korygujące dla najmłodszych (od numeru 35). Klasyczne klapki damskie i męskie, klasyczne sandały zdrowotne oraz sandały sportowe do trekkingu, wykonane z nowoczesnych, trwałych i bezpiecznych materiałów
Na indywidualną konsultację lekarską i pomiary zapraszamy do gabinetów we Wrocławiu oraz w Lubinie.