Ikonka

Indywidualne wkładki ortopedyczne

Nasze stopy każdego dnia narażone są na spory wysiłek, dlatego dbanie o nie powinno być sprawą nadrzędną. Wbrew pozorom, to właśnie od kondycji i zdrowia stóp zależą też inne dolegliwości naszego ciała, jak chociażby bóle kręgosłupa czy stawów. Warto więc lepiej poznać stan i potrzeby swoich stóp i dopasować do nich indywidualnie wykonane wkładki ortopedyczne.

Nasza firma FOOTLAB, działająca na terenie Wrocławia i Lubina, z przyjemnością wykona dla Państwa szczegółowe badania stóp oraz odpowiednio dobrane wkładki na zamówienie.

Indywidualne wkładki ortopedyczne robione na miarę – dlaczego warto?

To, w jakim obuwiu chodzimy przez większą część dnia, ma bezpośredni wpływ na kondycję naszych nóg. Obuwie dostępne na rynku projektowane jest według uśrednionych parametrów całej populacji, dlatego świetnym rozwiązaniem na dostosowanie obuwia do naszych potrzeb jest zakup indywidualnych wkładek ortopedycznych. Dzięki nim stopa w obuwiu układa się prawidłowo, a my odczuwamy większy komfort podczas chodzenia. Ale to nie jedyne zastosowanie wkładek do butów wykonywanych na indywidualne zamówienie.

Wkładki ortopedyczne przynoszą ulgę w bólu spowodowanym schorzeniami stóp, takimi jak ostroga piętowa, płaskostopie, haluks czy deformacja palucha koślawego. Korygują nieprawidłowości w budowie stóp, w tym płaskostopie poprzeczne i płaskostopie podłużne, wspomagają utrzymanie prawidłowej postawy ciała i pomagają zapobiegać urazom wynikającym z przeciążenia stóp.

W przypadku osób aktywnych indywidualne wkładki do butów mają za zadanie zapobiegać urazom spowodowanym zwiększonymi obciążeniami wynikającymi z uprawiania sportu.

Wkładki ortopedyczne są dostępne dla dzieci i dorosłych i mogą być specjalnie dobrane do potrzeb każdej osoby. Profesjonalne badanie komputerowe stóp pozwala na dobranie idealnie dopasowanych wkładek ortopedycznych, które zapewniają odpowiednie podparcie i amortyzację dla części stopy. Dzięki temu wkładki ortopedyczne pozwalają zapobiegać dolegliwościom bólowym kończyn dolnych i skutecznie korygować wady stóp.

Wkładki na haluksy

Wkładki na płaskostopie

Wkładki stabilizujące

Wkładki stabilizujące

Wkładki HQ

Wkładki supinujące

Oryginalne zdjecia

Wkładki do butów dla cukrzyków

Wkładki dla dzieci

Wkładki ortopedyczne dla dzieci

damskie biznesowe

Wkładki ultracienkie

wkładki dla diabetyków

Wkładki przeciwbólowe

Wkładki biegowe

Wkładki biegowe

Wkładki sportowe

Wkładki sportowe

Wkładki nordic walking

Wkładki nordic walking

Infografika krok

Proces powstawania

Wkładki do butów ortopedyczne korekcyjne - leczenie wad i deformacji

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych Klientów, przygotowaliśmy szeroki zakres wkładek ortopedycznych wykonywanych na zamówienie, w zależności od rodzaju obuwia i specyficznych oczekiwań.

Znajdziecie Państwo u nas następujące rodzaje wkładek:

● wkładki stabilizujące;
● wkładki ultracienkie (damskie męskie – do butów wizytowych);
● wkładki przeciwbólowe;
● wkładki biegowe (do biegania i joggingu);
● wkładki nordic walking (do chodzenia z kijkami i trekkingu);
● wkładki sportowe (do piłki nożnej, tenisa, siatkówki, koszykówki);
● wkładki dziecięce.

Komputerowe badanie stóp i dobranie wkładek ortopedycznych Footlab

Oprócz zapewnienia Państwu urozmaiconej oferty wkładek na zamówienie, dbamy także o najwyższą jakość świadczonych przez nas usług oraz sprzedawanych produktów. Dzięki współpracy z Centrum Medycyny i Rehabilitacji VILLA MEDICA oraz firmą Pedcad Foot Technology GmbH dysponujemy najnowocześniejszymi technologiami w zakresie komputerowej diagnostyki stóp, a także najwyższej jakości materiałami i technologiami do produkcji wkładek do obuwia. W efekcie oferowane przez nas produkty są starannie wykonane, z przetestowanych, w pełni bezpiecznych materiałów. Są w każdym calu dopracowane, wygodne i funkcjonalne.

Wykonanie indywidualnych wkładek poprzedza szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie lekarskie oraz komputerowa diagnostyka stóp. Na tej podstawie wykonywany jest unikatowy projekt, dostosowany do potrzeb i oczekiwań przyszłego właściciela wkładek do obuwia. Wkładki ortopedyczne wykonywane na zamówienie to skuteczny sposób na pozbycie się uciążliwego bólu stóp i wynikających z niego innych dysfunkcji organizmu, a także najlepsza metoda zapobiegania pojawieniu się problemów ze stopami w przyszłości.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, a także procesem powstawania wkładek ortopedycznych na zamówienie, szczegółowo opisanym na naszej stronie.