Wkładki ortopedyczne dla dzieci

Od 2011 roku zajmujemy się komputerową diagnostyką stóp, poprzednio w Centrum Rehabilitacji Villa Medica, a obecnie w Laboratorium Diagnostyki Stóp FOOTLAB. Naszą specjalnością są m.in. spersonalizowane wkładki do butów. W ofercie mamy także specjalne wkładki przeznaczone dla dzieci. Zapewniają one prawidłowe ustawienie stóp, zapobiegając wadom postawy w obszarach kolan, bioder i kręgosłupa. Do wytwarzania naszych produktów wykorzystujemy certyfikowane materiały o odpowiednio dobranych  współczynnikach amortyzacji, twardości i sprężystości. Poniżej znajdziesz informacje na temat oferowanych przez nas wkładek ortopedycznych dla dzieci.

Wkładki supinujące dla dzieci

Koślawość to schorzenie, w którym stopy i kolana ustawione są do wewnątrz względem strzałkowej osi ciała. Początkowo może to nie dawać żadnych objawów, lecz w miarę narastania aktywności ruchowej dziecka, zaczynają się pojawiać przeciążenia w obrębie rozcięgien podeszwowych, ścięgien Achillesów oraz przyśrodkowych przedziałów podudzi i kolan. Wkładki supinujące poprzez podparcie łuku podłużnego stóp, doprowadzają do zrównoważonego przenoszenia obciążeń w obrębie kończyn dolnych i tym samym zapobiegają pojawianiu się dolegliwości bólowych.

Wkładki ortopedyczne dla dzieci na płaskostopie

O płaskostopiu u dzieci możemy mówić, jeśli w 4 – 5 roku życia w trakcie badanie dynamicznego stóp nie możemy zaobserwować prawidłowego wysklepienia przede wszystkim łuków podłużnych. Stosując wtedy indywidualne wkładki ortopedyczne możemy zapobiegać utrwalaniu się stóp płasko-koślawych. Wykonywane przez nas wkładki równomiernie podpierają łuki i dobrze stabilizują piętę, co znajduje odzwierciedlenie w poprawie jakości chodu dziecka.

Wkładki profilaktyczne dla dzieci

Wkładki profilaktyczne, poprzez wspomaganie prawidłowego wysklepienia łuków  w stopach, przyczyniają się do ich właściwego ustawienia zarówno podczas stania, jak i chodzenia. Poza ćwiczeniami wzmacniającymi układ mięśniowy są cennym elementem zapobiegającym powstawaniu wad w stopach. Wkładki ortopedyczne do butów dla dzieci przygotowujemy na indywidualne zamówienie po wykonaniu badania komputerowego i konsultacji lekarskiej.  Projekt wkładek powstaje w Niemczech z uwzględnieniem anatomii i potrzeb stóp dziecięcych. Dzięki zastosowaniu wielowarstwowych materiałów możemy wykonywać wkładki o zmniejszonej grubości, które bez problemu mieszczą się w dziecięcych bucikach.

Wkładki dla dzieci

cienkie, dwuwarstwowe/płaskostopie dziecięce