Ikonka

Wkładki ortopedyczne dla dzieci

Od 2011 roku zajmujemy się komputerową diagnostyką stóp, poprzednio w Centrum Rehabilitacji Villa Medica, a obecnie w Laboratorium Diagnostyki Stóp FOOTLAB. Naszą specjalnością są m.in. spersonalizowane wkładki do butów. W ofercie mamy także specjalne wkładki przeznaczone dla dzieci. Zapewniają one prawidłowe ustawienie stopy dziecka, zapobiegając wadom stóp i wadom postawy w obszarach kolan, bioder i kręgosłupa. Do wytwarzania naszych produktów wykorzystujemy certyfikowane materiały o odpowiednio dobranych współczynnikach amortyzacji, twardości i sprężystości.
Poniżej znajdziesz informacje na temat oferowanych przez nas wkładek ortopedycznych dla dzieci.

Wkładki HQ

Indywidualne wkładki ortopedyczne dla dzieci

Koślawość stóp i kolan to schorzenie, w którym stopy i kolana ustawione są do wewnątrz względem strzałkowej osi ciała. Początkowo może to nie dawać żadnych objawów, lecz w miarę narastania aktywności ruchowej dziecka, zaczynają się pojawiać przeciążenia w obrębie rozcięgien podeszwowych, ścięgien Achillesów oraz przyśrodkowych przedziałów podudzi i kolan.

 

Wkładki do butów dla dzieci – na płaskostopie podłużne i poprzeczne

Wkładki supinujące do obuwia poprzez podparcie łuku podłużnego stóp, doprowadzają do zrównoważonego przenoszenia obciążeń w obrębie kończyn dolnych i tym samym zapobiegają pojawianiu się dolegliwości bólowych.

O płaskostopiu u dzieci możemy mówić, jeśli w 4 – 5 roku życia w trakcie badanie dynamicznego stóp u dziecka nie możemy zaobserwować prawidłowego wysklepienia przede wszystkim łuków podłużnych. Stosując wtedy indywidualne ortopedyczne wkładki na płaskostopie, możemy zapobiegać utrwalaniu się stóp płasko-koślawych. Wykonywane przez nas wkładki ortopedyczne równomiernie podpierają łuki i dobrze stabilizują piętę, co znajduje odzwierciedlenie w poprawie jakości chodu dziecka.

Wkładki dla dzieci

cienkie, dwuwarstwowe/płaskostopie dziecięce

Wkładki profilaktyczne dla dzieci - supinujące

Wkładki profilaktyczne, poprzez wspomaganie prawidłowego wysklepienia łuków w stopach, przyczyniają się do ich właściwego ustawienia zarówno podczas stania, jak i chodzenia. Poza ćwiczeniami wzmacniającymi układ mięśniowy odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne dla dzieci są cennym elementem zapobiegającym powstawaniu wad w stopach.

Wkładki ortopedyczne do butów dla dzieci przygotowujemy na indywidualne zamówienie po wykonaniu badania komputerowego i konsultacji lekarskiej. Projekt wkładek powstaje dla każdej stopy oddzielnie z zachowaniem najwyższych standardów, uwzględniających anatomię oraz szczególne potrzeby stóp dziecięcych.
Dzięki zastosowaniu wielowarstwowych materiałów możemy wykonywać wkładki o zmniejszonej grubości, które bez problemu mieszczą się w dziecięcych bucikach, zapewniając maluchom i starszakom stabilność i komfort poruszania się. Nasze indywidualne wkładki ortopedyczne mogą być stosowane w różnych modelach dziecięcych butów i najczęściej nie wymagają inwestowania w dodatkowe obuwie.

 

Profilaktyka wad stóp u dzieci pod opieką lekarza

Podejmując działania związane z profilaktyką wad fizjologicznych oraz korekcją koślawości kolan i stóp, szpotawości stóp oraz płaskostopia poprzecznego i podłużnego należy skonsultować się z lekarzem! Nie należy samodzielnie dobierać wkładek ortopedycznych, bo mogłoby to przynieść więcej szkody niż pożytku.
Wyłącznie profesjonalne dopasowanie i noszenie wkładek najwyższej jakości pozwala skutecznie przeciwdziałać deformacjom, zmniejszyć ból oraz wspierać leczenie ewentualnych wad. Dobór odpowiedniego obuwia i inwestycja w nowoczesne wkładki ortopedyczne to inwestycja w harmonijny i prawidłowy rozwój dziecięcych stópek.