Ikonka

Sandały ortopedyczne

Naszym celem jest zapewnienie najlepszego zaopatrzenia ortopedycznego w każdych warunkach, również w okresie letnim. W odpowiedzi na to wyzwanie firma Pedcad stworzyła markę Valinos® – modne i stylowe sandały, łączące w sobie funkcje wypełniane przez obuwie ortopedyczne i indywidualne wkładki ortopedyczne.
Każda para Valinosów jest modelowana i projektowana na podstawie Twoich indywidualnych danych pomiarowych i dlatego jest idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Dzięki najnowocześniejszej technologii frezowania CNC, certyfikowanym materiałom oraz dużemu nakładowi pracy ręcznej powstaje trwały i elegancki produkt o najwyższej jakości, który jest projektowany i wykonywany w Niemczech.

 

 

Sandały ortopedyczne — korygujące obuwie na lato

Stałe noszenie obuwia ortopedycznego lub stosowanie wkładek korygujących jest konieczne przy wielu schorzeniach, wadach w budowie stóp i wadach postawy. Nieprawidłowe układanie stóp wpływa negatywnie na samopoczucie, może powodować problemy z kręgosłupem lub deformacje, jak na przykład haluksy, które powodują ból podczas chodzenia. Obuwie ortopedyczne ma na celu poprawę komfortu chodzenia i korygowanie wad.

Trudno jednak wyobrazić sobie spacerowanie w upale w pełnym obuwiu. Sandały korekcyjne doskonale sprawdzają się od wiosny do wczesnej jesieni, kiedy temperatury powietrza są wysokie, a my zakładamy lżejsze i przewiewne stroje. Sandały ortopedyczne wspomagają prawidłową postawę i ułożenie stopy, amortyzują wstrząsy, powodują rozluźnienie więzadeł i mięśni, są wygodne, a przy tym estetyczne i bez problemu można je nosić do letnich sukienek czy szortów.

Sandały ortopedyczne

Obuwie profilaktyczne czy ortopedyczne dla dzieci?

Buty ortopedyczne, w tym sandały, służą do korygowania istniejących wad stóp oraz zapobiegają ich pogłębianiu się. Nie każde dziecko z wadami stóp wymaga obuwia ortopedycznego. Czasami wystarczy profilaktyczne, które wspiera rozwój stopy dziecka.

Zawsze przed kupnem obuwia dla dzieci warto skonsultować się z lekarzem ortopedą, który określi, jakie obuwie jest niezbędne. Sandały ortopedyczne z naszych salonów dostępne są od rozmiaru 35, więc można je zamówić dla dzieci starszych oraz nastolatków. Dostępne są także indywidualne wkładki ortopedyczne, które w salonach Footlab wykonywane są w każdym rozmiarze.

Noomaraa

Sandały/Trail

Orkney

Sandały/Advanced midsole

Othoni

Sandały/Basic

Kto powinien wybrać sandały ortopedyczne?

Na sandały ortopedyczne wykonywane na indywidualne zamówienie powinny zdecydować się osoby:

  • z cukrzycą, zagrożone rozwojem stopy cukrzycowej;
  • z płaskostopiem każdego rodzaju;
  • z palcem koślawym, czyli haluksem;
  • z palcami młoteczkowatymi;
  • ze skróconymi kośćmi podudzia lub uda;
  • z przewlekłymi odciskami na podeszwie stopy;
  • po zabiegach chirurgicznych lub urazach.

Przyjdź do nas po doskonałe sandały ortopedyczne

Nie sposób kupić przez Internet perfekcyjnie dopasowane obuwie ortopedyczne. Dlatego jeśli szukasz sandałów, odwiedź jeden z naszych gabinetów: we Wrocławiu lub w Lubinie. U nas przekonasz się, że indywidualnie produkowane buty to efekt pracy specjalistów posługujących się zaawansowanymi programami komputerowymi do badania stóp i wykonywania wkładek, podeszew, pasków oraz nosków.

Współpracujemy z firmą Pedcad, która stworzyła markę Valinos®. To modne i stylowe sandały ortopedyczne, które nie wymagają dodatkowych wkładek i pełnią taką samą funkcję jak tradycyjne obuwie ortopedyczne.

Każda para sandałów jest projektowana i wykonywana na podstawie indywidualnych danych pomiarowych. Dzięki temu otrzymujesz sandały, które są jak druga skóra — tylko Twoje, tylko dla Ciebie, odpowiadające wszystkim potrzebom Twoich stóp, nóg, bioder i kręgosłupa.

Technologia frezowania CNC, certyfikowane materiały oraz ręczna praca specjalistów to nasz klucz do stworzenia eleganckich sandałów damskich, męskich i dziecięcych. Dostępne są dwa warianty sandałów: klasyczne ze skórzanymi paskami oraz sandały typu trail, przeznaczone do długich wędrówek.