Ikonka

Wkładki do butów dla cukrzyków

Stopy osoby chorującej na cukrzycę są narażone na uszkodzenia, wrażliwe na uciski i otarcia, których powikłaniami mogą być bolesne rany i owrzodzenia. Skuteczna profilaktyka wymaga zastosowania perfekcyjnie dopasowanych wkładek do butów dla cukrzyków.

W FOOTLAB wkładki dla diabetyków wykonujemy indywidualnie dla każdego pacjenta, zawsze po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, badania lekarskiego oraz w oparciu o precyzyjną diagnostykę komputerową.

Do produkcji wkładek używamy atestowanych materiałów, odpowiednio twardych, wyróżniających się trwałością i łatwością utrzymania ich w nienagannej czystości. Wkładki wycinamy z zastosowaniem zaawansowanej technologicznie frezarki 3D.

 

 

Najważniejsze funkcje wkładek do butów dla diabetyków

Wkładki tworzone dla cukrzyków pełnią przede wszystkim funkcję odciążającą i korygującą. Zaprojektowane i wykonane dla konkretnego pacjenta pozwalają na uzyskanie równomiernego rozkładu ciśnienia podeszwowego na całej powierzchni stóp.

Komputerowa diagnostyka umożliwia między innymi precyzyjne określenie położenia miejsc narażonych na ucisk, a także dokładne wymiarowanie średnicy i głębokości wgłębień w miejscach stopy, które są objęte owrzodzeniami.

Dzięki temu wkładki efektywnie odciążają chore miejsca i zapobiegają tworzeniu się otarć oraz modzeli, które mogą prowadzić do groźnych dla zdrowia pacjenta powikłań.

Stopy zachowują swoją podporową funkcję, a Państwo mogą poruszać się komfortowo i bez ryzyka o pogłębienie się destrukcji tkanek.

Wkładki do butów dla cukrzyków

Wkładki do butów w profilaktyce stopy cukrzycowej

Zespół stopy cukrzycowej jest pierwszą przyczyną amputacji kończyn dolnych na świecie. Zmiany chorobowe w obrębie stóp są spowodowane przede wszystkim długoletnią i źle leczoną cukrzycą, a tzw. stopa cukrzycowa rozwija się w wyniku przewlekłego niedotlenienia wszystkich tkanek i struktur stopy.

Profesjonalne, indywidualnie zaprojektowane wkładki do butów mogą stanowić istotne wsparcie w profilaktyce stopy cukrzycowej, zapewniając stopom optymalne podparcie, ale bez nadmiernego czy niekontrolowanego ucisku.

Zespół stopy cukrzycowej i protezowkładki

To szczególny rodzaj wkładek dla diabetyków, u których konieczne było przeprowadzenie amputacji palca lub palców. Precyzyjne skanowanie stóp i zaawansowany program do projektowania umożliwiają stworzenie modelu wkładki idealnie dopasowanej do kształtu stopy cukrzycowej oraz wszelkich ubytków.

Indywidualne protezowkładki skutecznie uzupełniają ubytki po amputacji oraz zapewniają wyżłobienia w miejscach, w których konieczna jest dodatkowa ochrona przed uciskiem. Niwelują ryzyko przesuwania się stóp w butach, dzięki czemu zapobiegają ewentualnym otarciom i uciskom podczas chodzenia.

Solidne wypełnienie ubytków gwarantuje również zachowanie optymalnego podparcia i stabilności. Państwa stopy, mimo ubytków, mogą pełnić funkcję podporową i umożliwiać bezpieczne poruszanie się.

Dlaczego wkładka do butów dla cukrzyka powinna być na zamówienie?

Przede wszystkim każda stopa jest inna, a stopa cukrzycowa ma szczególne wymagania w zakresie amortyzacji, wsparcia i stabilizacji. Żaden gotowy produkt z tej kategorii nie wpisze się w indywidualne potrzeby Państwa stóp!

Wkładki dla cukrzyków wykonujemy wyłącznie na indywidualne zamówienie, poprzedzając uruchomienie procesu produkcyjnego szczegółowym wywiadem i badaniem lekarskim.

Precyzyjne określenie potrzeb danej stopy jest możliwe dzięki komputerowej diagnostyce stóp. Przeprowadzamy ją na zaawansowanych technologicznie urządzeniach, do których mamy nieograniczony dostęp dzięki współpracy z firmą PedCad Foot Technology GmbH oraz Centrum Medycyny i Rehabilitacji VILLA MEDICA.

Wszystkie wkładki wykonujemy wyłącznie z najwyższej jakości atestowanych materiałów, całkowicie bezpiecznych w użytkowaniu i dobranych pod kątem szczególnych potrzeb stóp cukrzycowych.

Wkładki do butów są wycinane za pomocą sterowanej komputerowo frezarki 3D, która zapewnia perfekcyjne odwzorowanie każdego projektu.

Wkładki dla cukrzyków na zamówienie to inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo oraz maksymalny komfort.