Ikonka
Indywidualne wkładki ortopedyczne – wyjątkowe materiały

Indywidualne wkładki ortopedyczne – wyjątkowe materiały

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że wytwarzane przez nas indywidualne wkładki ortopedyczne są wyjątkowym wyrobem medycznym.

Na czym polega ich przewaga nad szeroko znanymi i dostępnymi w sklepach medycznych produktami? Otóż przede wszystkim na tym, że każda wykonywana przez nas para projektowana jest na indywidualne zamówienie pacjenta, a projekt wkładek i ich wykonanie oparte są nie tylko na komputerowych pomiarach stóp, ale także na szerokim wywiadzie z pacjentem i specjalistycznym badaniu.

Wyjątkowe materiały

Dodatkową cechą, która odróżnia nasze produkty od ich odpowiedników dostępnych na rynku jest jakość i niezwykłe zróżnicowanie materiałów, z których powstają. Każdą z wkładek FOOTLAB produkujemy z materiałów, które zamawiamy u naszego niemieckiego partnera – Pedcad Foot Technology GMBH, którego wszystkie tworzywa są sprawdzone pod względem jakości i certyfikowane zgodnie z naszymi potrzebami.

Dzięki wykorzystaniu tego typu materiałów jesteśmy pewni, że dajemy naszym pacjentom gwarancję wygody, bezpieczeństwa i komfortu, ponieważ wszystkie z wykorzystywanych przez nas tworzyw zostały przetestowane pod względem występowania ewentualnych zanieczyszczeń, kontaktu i kompatybilności ze skórą. Mamy pewność, że wykorzystywane przez nas materiały mogą być z wysokim powodzeniem używane do produkcji wkładek i klapek ortopedycznych zarówno dla osób, które borykają się z problemami związanymi ze stopami i całą postawą, jak i tych, które pragną podwyższyć swój komfort codziennego funkcjonowania, i którym zależy na dyskretnych, niemal niewidocznych materiałach.

Szerokie zastosowanie

Szerokie możliwości zastosowania naszych wkładek i materiałów firmy Pedcad wynikają z tego, że materiały te wykorzystywane są zarówno we współpracy z klinikami uniwersyteckimi, a także codziennemu doświadczeniu wynikającemu ze spełniania wymagań w leczeniu pacjentów.

W naszej ofercie dostępnych jest kilkadziesiąt materiałów, które wykorzystujemy w zależności od wskazań medycznych i ich przeznaczenia. Dodatkowo wszystkie z wytwarzanych przez nas wkładek i klapek posiadają wchłaniającą pot, antybakteryjną wyściółkę Pedup, która jest niezwykle łatwa w pielęgnacji i wystarczy czyścić ją wilgotną gąbką lub szmatką.

W laboratoriach FOOTLAB zawsze najważniejsze jest dobro i komfort naszych pacjentów, dlatego też na indywidualne życzenie stosujemy wyściółkę o właściwościach niezwykle delikatnej alcantry lub wyściółkę Cambrell, której właściwości wyjątkowo dobrze sprawdzają się w przypadku wkładek sportowych.

 

Jeśli bliżej chcesz poznać właściwości naszych produktów lub dokuczają Ci dolegliwości stóp lub całej postawy ciała, skorzystaj z naszego komputerowego badania stóp lub skontaktuj się z nami i umów się na konsultację. Nasze wkładki, mimo że są niemal niewidoczne i niewyczuwalne przez pacjenta mają niezwykłe właściwości, które poprawiają kondycję stóp, całej postawy, a także komfort i samopoczucie.