Ikonka
Dziecięce wkładki FOOTLAB

Dziecięce wkładki FOOTLAB

Badania dotyczące oceny stanu zdrowia dzieci i młodzieży wykazały, że częstotliwość występowania wad postawy w populacji dzieci i młodzieży waha się od 30% do 60%. Powszechnie wiadomo, z kolei, że największe zagrożenie dla powstawania nieprawidłowej postawy ciała istnieje między 5. a 7. rokiem życia, oraz nieco później, w okresie dojrzewania.

Najczęściej występujące wady postawy

Wady postawy, które najczęściej występują wśród najmłodszych Polaków to: skolioza, młodzieńcza kifoza piersiowa oraz zniekształcenia statyczne kończyn dolnych. Receptą na zapobieganie ich rozwoju jest wczesne rozpoznanie i odpowiednie podejście do problemu. Profilaktyczna opieka zdrowotna nad dziećmi i wspomaganie ich zdrowych nawyków ruchowych pozwala zapobiec rozwojowi nieprawidłowych wzorców ruchowych.

Testy

Wyniki raportu Health Behaviour in Schoolaged Children na temat zdrowia dzieci, wyraźnie pokazują, że w ostatnich latach byliśmy świadkami wzrostu liczy czynników powodujących powstawanie wad postawy. Wiek szkolny to okres, kiedy dzieci są najmocniej narażone na ich działanie, dlatego też jest to doskonały moment do wdrożenia działań prewencyjnych, które mogą zapobiec rozwojowi dalszych nieprawidłowości.

Wady postawy u dzieci

Jak zapobiegać i odpowiednio zadbać o postawy najmłodszych?

Bez wątpienia dobrym pomysłem jest konsultacja ze specjalistą, celem ustalenia drogi działania czy skonsultowania jakiego rodzaju aktywności będą najlepsze dla młodej osoby, u której podejrzewa się nieprawidłowości w obrębie postawy. Dodatkowo celem sprawnego wykrycia problemu będzie konsultacja z lekarzem celem ustalenia jakiego rodzaju fizjoterapia dziecięca byłaby w danym przypadku najlepsza. Na tego typu pomoc i profesjonalne konsultacje możecie Państwo liczyć w Centrum Medycyny i Rehabilitacji Villa Medica, z którym ściśle współpracujemy od początku istnienia.

Wkładki dziecięce PEDCAD

Oprócz konsultacji z lekarzami specjalizującymi się w pracy z dziećmi i młodzieżą borykającymi się z wadami postawy oferujemy diagnostykę komputerową stóp, która umożliwia szybkie wykrycie nieprawidłowości w ich obrębie, co może mieć wpływ na powstawanie lub pogłębianie się wad postawy. Ich sprawne wykrycie może umożliwić walkę z problemami postawy, w momencie, w którym się one pojawiają.

Często zdarza się, że wady w obrębie stóp skutkują nieprawidłowym rozwojem postawy, dlatego konieczne jest odpowiednie zajęcie się tym problemem. W FOOTLAB wytwarzamy nie tylko wkładki dla dorosłych, ale także dla dzieci. Są one specjalnie zaprojektowane z uwzględnieniem anatomii i potrzeb dziecięcych stóp. Nasze wkładki ortopedyczne dla dzieci o nazwie Bio-Child są niezwykle cienkie, mają zaledwie 1,5 mm grubości, są niemal niewyczuwalne i łatwo zmieścić je w niemal każdym rodzaju obuwia.

 

Wyjątkowy kształt wkładki wspomaga rozwój długich i krótkich mięśni stóp, które odpowiednio pokierowane mogą przyczynić się do zniwelowania lub zapobiegania powstawaniu wad postawy. W naszym laboratorium, w zależności od problemu oferujemy zastosowanie szerokiej gamy dostępnych u nas wkładek.

 

Bez wątpienia problemy związane z postawą często pojawiają się w wieku dziecięcym i młodzieńczym. Dlatego bardzo ważne jest, aby reagować już na samym początku, kiedy tylko zauważymy, że coś jest nie tak. Dlatego też niezwykle ważna jest regularne kontrolowanie i odpowiednia diagnostyka, którą zapewniamy w naszych laboratoriach.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub bliżej poznać naszą ofertę i właściwości dziecięcych wkładek, skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszelkie pytania.