Ikonka
Buty komfortowe/zdrowotne dr Orto

Buty komfortowe/zdrowotne dr Orto

W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko spersonalizowane wkładki, klapki i sandały, ale także buty komfortowe Dr Orto, które dedykowane są osobom ze zniekształceniami stóp takimi jak: paluch koślawy, palce młoteczkowane, płaskostopie podłużne, płaskostopie poprzeczne, odciski na stronie podeszwowej oraz dla pacjentów chorujących na cukrzycę (stopa cukrzycowa).

Obuwie Dr Orto wykonane jest z materiałów o podwyższonej jakości, sklejane w nowoczesnym systemie, a wyjątkowy projekt obuwia gwarantuje osobom o spuchniętych stopach wygodę i komfort użytkowania. Buty komfortowe posiadają także wkładki o właściwościach higienicznych i zostały zaprojektowane tak, że ich wnętrze jest niezwykle obszerne, w związku z czym cholewka nie ociera stopy w żadnym miejscu. Szeroki czubek pozwala na swobodne ułożenie palców i eliminację ewentualnego urazu.

Projekt obuwia zdrowotnego od Footlab

Projektując buty zdrowotne, jego producenci kierowali się wymaganiami przyszłych użytkowników. Dlatego też zastosowane w obuwiu sznurowanie i zapinanie na rzepy pozwalają na łatwe zakładanie butów. Z kolei w związku z wyjątkową konstrukcją obuwie to pozwala na dokładne dopasowanie cholewki do stóp o różnej tęgości.

Z jakich materiałów tworzymy nasze buty profilaktyczne?

Obuwie wykonane są z niezwykle miękkich materiałów włókienniczych, przez co są one doskonałym wyborem dla osób skarżących się na bóle w obrębie stóp. Niezwykle istotny jest także fakt, że buty Dr Orto posiadają zminimalizowaną ilość przeszyć i łączeń, które mogłyby uwierać i powodować dyskomfort stopy.

Ich podeszwa wykonana jest ze sprężystego materiału, który pochłania falę uderzeniową powstałą w trakcie zetknięcia stopy z podłożem. Dzięki temu stopy osób noszących obuwie są zabezpieczone przed mikrourazami. Większość modeli posiada także wkładkę, która znacznie poprawia komfort chodzenia i daje odciążenie w miejscach największego nacisku, zapobiegając powstawaniu owrzodzeń i zmian skórnych. Poza funkcją profilaktyczną obuwie spełnia również funkcję higieniczną, umożliwiając skórze na stopach oddychanie i zapobiegając odparzeniom.

Testy obuwia zdrowotnego dr Orto

Obuwie Dr Orto zostało przetestowane przez pacjentów chorych na cukrzycę, osób zagrożonych zachorowaniem i z obecnym zespołem stopy cukrzycowej, a samo badanie przeprowadzone było pod nadzorem Katedry i Kiliniki Chorób Metabolicznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Ponadto obuwie testowane i oceniane było przez Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego. Na podstawie badań organoleptycznych i rozmaitych prób stwierdzono, iż w wysokim stopniu spełnia ono wymagania obuwia dla osób cierpiących na cukrzycę, ze stopami reumatoidalnymi, a także z dużymi deformacjami stóp wrażliwych.

Pacjenci

Użytkownicy obuwia Dr Orto przyznają, że są one niezwykle wygodne, elastyczne i w przeciwieństwie do innych podobnych modeli wyjątkowo higieniczne. Osoby po operacjach w obrębie stóp potwierdzają, że buty zapewniają im komfort dla stóp, które wymagają w tym czasie wygodnego i lekkiego obuwia. Ponadto są one dobrym wyborem dla osób, które zmagają się z deformacją stóp, przez które buty dostępne w sklepach obuwniczych nie spełniają ich potrzeb i dodatkowo powodują dyskomfort.

W FOOTLAB znajdziecie Państwo szeroką ofertę obuwia dr Orto, a nasi specjaliści pomogą Państwu w doborze modelu, który przyniesie ulgę stopom lub umożliwi poprawę jakości codziennego funkcjonowania.

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o butach komfortowych dostępnych w naszej ofercie serdecznie zapraszamy na stronę: buty zdrowotne lub skorzystania z bezpośredniego kontaktu. Gabinety Footlab znajdują się we Wrocławiu i Lubinie.