Ikonka
Jak wykorzystać domowe przedmioty w codziennych treningach?

Jak wykorzystać domowe przedmioty w codziennych treningach?

Większość z nas, w trosce o swoje bezpieczeństwo i zdrowie innych zostaje w domu. Od kilku dni podpowiadamy jak można ten czas doskonale wykorzystać na domowe ćwiczenia. Dzisiaj postanowliśmy zachęcić do odkrycia sportowego potencjału przedmiotów codziennego użytku. Domyślamy się, że nie wszyscy z Was dysponują hantlami, bieżnią, czy stepperem w swoim domowym zaciszu. Jednak jeśli czas w domu pragniecie spędzić aktywnie, dbając o swoje zdrowie i dobrą kondycję, zachęcamy do zapoznania się z listą przedmiotów, które większość z Was ma w domu, a które doskonale można wykorzystać do codziennych treningów.

 

Jakimi przedmiotami zastąpić sprzęt do ćwiczeń?

 

Mimo, że siłownie i kluby fitness co rusz prześcigają się na coraz to nowsze i bardziej nowoczesne sprzęty, należy pamiętać, że trening z przedmiotami codziennego użytku może być nie tylko skuteczny, ale także znacznie bardziej bezpieczny niż ten samodzielnie wykonywany na siłowni. Dodatkowo w związku z tym, że obecnie wszystkie siłownie, baseny i hale sportowe są zamknięte podpowiadamy jak skutecznie trenować w domu i z jakich przedmiotów korzystać.

 

Trenuj z krzesłem

 

Wiele osób trenujących w domu obawia się, że trening z tym meblem nie jest do końca bezpieczny. Nic bardziej mylnego, jednak niezwykle istotne jest tutaj, aby zadbać o odpowiednie podłoże utrzymujące krzesło w miejscu. Ćwiczenia z krzesłem charakteryzują się niezwykle wysoką skutecznością w kontekście treningów mięśni brzucha. 

 

Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń z wykorzystaniem krzesła jest przyjęcie pozycji “deski”, z nogami opartymi na krześle, a nie na podłożu. Naprzemiennie przyciągaj kolana do klatki piersiowej, powtarzając ruch 15 razy w 3 seriach. Z treningu na trening zwiększaj ilość powtórzeń.

 

Butelki i torby

 

Jeśli jesteś przyzwyczajony do treningów na siłowni, podczas których korzystałeś z hantli lub sztangi, z pewnością kolejny pomysł na wykorzystanie doskonale znanych przedmiotów przypadnie Ci do gustu. Napełnij butelki wodą – w zależności od Twojego poziomu zaawansowania możesz rozpocząć od tych półlitrowych, jednak jeśli jesteś już mocniej zaprawiony w bojach, śmiało napełniaj także te 5 litrowe. Butelki możesz napełnić wodą, mąką lub piaskiem – w zależności od tego jaki docelowy ciężar pragniesz osiągnąć. Możesz ćwiczyć także z torbami lub plecakami, które na kolejną podróż będę musiały niestety trochę poczekać. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić, czy paski wytrzymują ciężar, z którym chcesz ćwiczyć.

 

Jakie partie ciałe najlepiej ćwiczyć przy wykorzystaniu tego typu obciążeń? Z pewnością barki, mięśnie skośne brzucha, a nawet pośladków, jeśli obciążeń będziesz wykorzystywać podczas wykonywania przysiadów.

 

Schody jako skuteczny przyrząd do spalania kalorii

 

Jeśli mieszkasz w piętrowym domu, z pewnością masz do dyspozycji doskonały przyrząd do ćwiczeń cardio. Mowa o shodach, które w pół godziny pozwolą Ci spalić aż 200 kcl! Taka aktywność doskonale wzmacnia serce, a także poprawia wydolność krążeniowo-oddechową, dodatkowo pięknie kształtuje mięśnie łydek, pośladków, ud i brzucha. Pozwala także spalić tkanką tłuszczową i pozbyć się cellulitu.

 

Książki

 

Każdy z nas w swojej biblioteczce ma kilka książek, z których nie korzysta lub dawno przejrzanych albumów, które od lat po prostu stoją na półce. Przyszedł doskonały moment, aby nadać im drugie życie. Wybierz najgrubszą książkę, która zalega na Twoim regale (najlepiej w twardej oprawie), przyklej na jej tylną okładkę taśmę antypoślizgową i połóż na podłodze. Gotowe! Właśnie stworzyłeś swój domowy stepper. Jak z niego korzystać? Nic prostszego! Naprzemiennie stawaj na nim nogami i poczuj jak napinają się mięśnie Twoich pośladków i ud. Z czasem zwiększaj ilość powtórzeń i obserwuj jak rzeźbią się Twoje nog.

 

Od kilku dni zachęcamy Was do pozostania w domu, domowych treningów, a także troski o swoje zdrowie w domowym zaciszu. To obecnie niezwykle ważne, aby pamiętać zarówno o sobie, jak i o innych, o których bezpieczeństwie również powinniśmy się zatroszczyć. Dlatego serdecznie zapraszamy do tworzenia własnych siłowni, przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku.