Piękne stopy na ciepłą wiosne

Piękne stopy na ciepłą wiosne

Mamy za sobą kilka słonecznych dni, jednak najcieplejsze z nich jeszcze przed nami. Mimo, że wszyscy jesteśmy zmuszeni do pozostawania w naszych domach, musimy pamiętać, że ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie, a już niebawem możliwe będzie wyjście z domów. Obecnie wszyscy stosujemy się do zasady #zostańwdomu, w związku z czym mamy więcej wolnego czasu. Podpowiadamy, jak wykorzystać go w 100% i co zrobić, aby zadbać o swoje stopy i przygotować się na nadejście wiosny i lata.

 

Jak przygotować swoje stopy, by dobrze czuć się w wiosennym i letnim obuwiu?

 

Ostatnio coraz częściej zdarza się, że letnia pogoda zaskakuje nas niemal od razu po chłodnym wiosennym czasie. Sandały często zastępują nam buty zimowe, a chłodne temperatury, bez ostrzeżenia zmieniają się w te charakterystyczne dla późnej wiosny, a nawet lata. Wtedy wiele zaskoczonych osób, wciąż nosi zakryte buty wstydząc się złą kondycją swoich stóp. Jak zapobiec takiej sytuacji i co zrobić by cieszyć się doskonałym wyglądem i kondycją stóp?

Najlepiej stosując odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stóp.

 

Nawilżaj

 

Skutecznym sposobem na nawilżanie stóp jest systematyczne używanie odpowiednich kremów nawilżających. Najlepszą metodą jest wklepywanie takiego kremu w stopy na chwilę przed pójściem spać. Dlaczego wieczorem? Ponieważ wtedy możemy nałożyć nieco grubszą warstwę kremu, co byłoby niemożliwe rano, przed założeniem butów. Zdecydowanie nie zalecamy nakładać kremu przed założeniem butów, ponieważ pobudza to gruczoły potowe i powoduje doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii.

 

Jakiego kremu używać najlepiej? Takiego, który przystosowany jest do nawilżania stóp. Polecamy LIPIDRO CREME Gehwol – czyli silnie nawilżający krem, który doskonale sprawdzi się w pielęgnacji suchych i wrażliwych stóp.

 

Stosuj peelingi

 

Peeling to doskonały sposób na pozbycie się zrogowaciałego naskórka, który nie wygląda estetycznie w odkrytym obuwiu. Poza tym ta metoda pozwala na uzyskanie pięknego efektu wizualnego bez narażania zdrowej skóry na uszkodzenia. Zaledwie kilka minut w tygodniu pozwoli Ci uzyskać piękny i zdrowy efekt, bez stosowania bardziej skomplikowanych i czasochłonnych metod. Na rynku znajdziesz wiele środków i zalecanych metod. Zachęcamy do użycia PERLMUTT PEELING marki Gehwol, czyli doskonałego peelingu do stóp z masy perłowej lub do zapoznania się z naszym poprzednim wpisem na blogu, w którym przedstawiliśmy kilka sposobów na domowy peeling.

 

Zadbaj o paznokcie

 

Paznokcie to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy kiedy zakładamy letnie lub wiosenne obuwie. Wiele kobiet decyduje się na kolorowe paznokcie, jednak czy wszelkiego rodzaju lakiery są dla nas bezpieczne? Warto pamiętać, że wiele lakierów, szczególnie tych hybrydowych, które od kilku lat zdają się być najpopularniejsze na rynku, niszczą płytkę, powodują rozdwajanie się paznokci i nieestetyczne przebarwienia. W tej kwestii należy być bardzo ostrożnym i polegać wyłącznie na salonach kosmetycznych z długim doświadczeniem, stosujących wszelkie zasady bezpieczeństwa i najlepsze kosmetyki. A w razie problemów, skonsultować się z podologiem. Zdrowe paznokcie zależą także od odpowiedniego sposobu przycinania. Unikniesz ich wrastania, bolesnych i nieestetycznych stanów zapalnych, nie ścinając brzegów i unikając butów ze zwężającymi się czubkami.

 

Ścieraj

 

Czasem zdarza się, że peeling nie wystarcza. Wtedy można posłużyć się papierową, metalową lub szklaną tarką. Ważne jednak, aby nie powtarzać tego zabiegu zbyt często, wystarczy nawet raz na 2-3 tygodnie. Co z pumeksem? Stanowczo odradzamy, ponieważ jego porowata budowa sprzyja osadzaniu się bakterii. Pumeks dodatkowo zbyt mocno rozrywa naskórek, co dodatkowo pobudza proces jej rogowacenia.

 

Skontaktuj się z podologiem

 

Jeśli wygląd stóp budzi Twój niepokój lub odczuwasz ból i dyskomfort, skontaktuj się z podologiem lub umów się na komputerową diagnostykę stóp. Pamiętaj, piękne stopy to zdrowe stopy, dlatego warto odpowiednio o nie zadbać nie tylko po to, aby estetycznie wyglądały w wiosennym i letnim obuwiu, ale także dlatego, że stanowią one fundament naszej postawy. Pamiętajmy o tym!