Zdrowe stopy fundamentem prawidłowej postawy

Zdrowe stopy fundamentem prawidłowej postawy

Najczęściej występującymi chorobami cywilizacyjnymi są wady postawy, które w prawdzie nie powodują zagrożenia życia, ale znacznie obniżają komfort codziennego funkcjonowania, skutkując w znacznym dyskomforcie. Ignorowanie wad postawy u dzieci powoduje występowanie poważnych jednostek chorobowych w dorosłym życiu, nie tylko w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego, ale także wielu narządów w organizmie człowieka.

 

Dlaczego tak się dzieje?

 

Odpowiedź nie jest za pewne dla nikogo zaskoczeniem. Stopy stanowią fundament naszego ciała i są odpowiedzialne za jego podtrzymywanie podczas chodu i biegu, kiedy to amortyzują wstrząsy powstające w trakcie poruszania się. Co za tym idzie, śmiało można powiedzieć, że stopy mają ogromny wpływ na kondycję naszych stawów kolanowych, biodrowych, a także samego kręgosłupa, który jak wiadomo jest trzonem ciała.

 

Większość dzieci przychodzi na świat ze zdrowymi stopami. Liczne deformacje i nieprawidłowości pojawiają się w procesie dorastania czego częstą przyczyną są nieprawidłowo dobrane buty i wkładki obuwnicze. Czy któraś z deformacji nie powinna niepokoić rodziców? Tak, w normie jest tzw. dziecięce płaskostopie, na które „cierpi” większość dzieci do trzeciego roku życia. Powodem tego schorzenia są jeszcze nieprawidłowo rozwinięte mięśnie stóp, a wraz z ich rozwojem znikają wszelkie problemy. W związku z tym śmiało można wnioskować, że reszta wad w obrębie stóp wykształca się w trakcie dorastania, ma charakter nabyty i można było ich uniknąć.

Profilaktyka schorzeń stóp - stopy dziecięce

Profilaktyka schorzeń stóp

 

Odpowiednia profilaktyka oraz wczesne wykrycie wad stóp u dziecka zapewnia szybsze rozpoczęcie prawidłowego leczenia, które przynosi znacznie lepsze efekty i powoduje uniknięcie rozwijania się wad postawy. W tym przypadku z pomocą przychodzi komputerowa diagnostyka stóp, która doskonale sprawdza się do dokładnego rozpoznania, a wsparta konsultacją doświadczonych specjalistów pomaga rozpocząć pracę na zniwelowaniem problemu już na bardzo wczesnym etapie.

Komputerowe badanie stóp możesz wykonać w gabinetach Footlab, które znajdują się we Wrocławiu oraz Lubinie.

Wady postawy u dorosłych – zacznij od stóp

 

Jak poradzić sobie z zaniedbanymi wadami postawy wieku dziecięcego, które doskwierają w dorosłości? Na pewno niwelowanie podobnych problemów jest znacznie trudniejsze niż w przypadku małych dzieci. Nie oznacza to jednak, że jest zupełnie niemożliwe i osoby, którym doskwiera ból i dyskomfort muszą zmagać się z nim do końca swoich dni. Dzięki odpowiedniej diagnostyce, wyjątkowej, komputerowej technologii i spersonalizowanym wkładkom wytwarzanym przez nasze laboratoria jesteśmy w stanie pomóc nie tylko najmłodszym pacjentom, ale także dorosłym, którym w codziennym funkcjonowaniu przeszkadza ból.

 

Czy wkładki wystarczą?

 

Oczywiście to zależy od przypadku i problemu z jakim zgłasza się nasz pacjent. Jednak w większości przypadków nasze wkładki ortopedyczne powodują odciążenie przeciążonych stóp, które w efekcie powodują nieprawidłowości ruchowe wpływające na powstawanie dolegliwości bólowych. Wkładki pomogą wesprzeć fundament naszego ciała, a w efekcie całą sylwetkę.

 

Jeśli odczuwasz dyskomfort lub ból w obrębie swojego ciała, spowodowany bólem w obrębie kręgosłupa, kolan, bioder, a nawet barków, skontaktuj się z nami lub umów na komputerową diagnostykę stóp. Na jej podstawie zaprojektujemy i stworzymy spersonalizowane wkładki, które pomogą w walce z problemem, a w efekcie uśmierzą ból.